Zapomniana dziewczyna - Karin Slaughter - recenzja
Książka Karin Slaughter „Zapomniana dziewczyna” według mnie była jedną z najlepszych książek, które przeczytałam. Kończąc jeden rozdział, rozpoczynałam od razu następny, dzieło jest nacechowane tajemnicami oraz sekretami co autorka idealnie złączyła w całość.

Historia rozpoczyna się w domu Emily, która szykuje się na bal maturalny. Dzień, który zwiastował Emily szczęście, przyniósł jej jedynie cierpienie. Dziewczyna dopiero kończyła liceum, lecz już była w ciąży, o której mowa na początku książki. Pomimo ogromnej miłości do dziecka oraz chęci do życia dziewczyna zostaje zabita, co przekreśla wszystkie jej marzenia.

Po upływie czterdziestu lat morderstwo młodej Emily nie zostaje odkryte. Jej przyjaciele trzymają się jednej wersji, a rodzina dziewczyny jedynie odizolowała się od społeczeństwa. Jedyną osobą zainteresowaną sprawą Emilii była Andrea Oliver, która była ostatnią szansą na odkrycie prawdy. Szukając sprawiedliwości dla Emily, Andrea ryzykowała własnym życiem, gdyż wiedziała, że musi odkryć prawdę szybciej, niż zabójca zdecyduje ją uciszyć.

Uważam, że książka jest warta uwagi, gdyż odkrywanie prawdy i złożenie wszystkich zagadek w całość jest bardzo wciągające. Z całą pewnością rekomenduje książkę do przeczytania zwłaszcza osobom lubiącym kryminały.

N.Y.


Książka wydana przezKomentarze