Za lasami - Monika Litwinow - recenzja
Monika Litwinow–Cieślewicz z wykształcenia doktor nauk pedagogicznych i założycielka Centrum Terapii i Edukacji Bajarnia. Na co dzień zajmuje się terapią z psami, bajkoterapią i jogą dla dzieci w województwie kujawsko – pomorskim. Pisanie jest naturalną formą wyrazu autorki, od najmłodszych lat. W wolnych chwilach praktykuje jogę, gra w gry planszowe, RPG i słucha podcastów kryminalnych. Uwielbia kino science – fiction i fantastykę w każdej formie.

W niewielkim lesie pod Koninem, starszy pan znajduje … zwłoki dwunastoletniej dziewczynki. Jednocześnie w mieście pojawia się uciekinierka ze szpitala psychiatrycznego, która została skazana za próbę zabójstwa własnego dziecka. Artur Gawron, aspołeczny leśniczy z licencją detektywa, postanawia podjąć się śledztwa. Związek ofiary z harcerstwem i bliskimi mu osobami zmusza go do rozwikłania tajemnicy zbrodni. Tło powieści jakim jest las stanowi cmentarne skrzyżowanie śmierci i spokoju. Kto mógł chcieć śmierci nastolatki? Dlaczego wszystkie poszlaki łączą się z leśniczym?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w powieści „Za lasami”. Książka ta do końca była dla mnie zagadką. Mnóstwo osób było podejrzanych, każdy mógł mieć motyw. Gdy już czytelnik dostanie wskazówkę, szybko się okazuje, że była ona błędna i musi szukać rozwiązania od nowa. Do końca utrzymuje się napięcie i doza niepewności.

Autorka świetnie połączyła swój zawód bajkoterapeutki z treścią książki. Osobiście nie wiedziałam, że istnieje taki rodzaj terapii, więc dzięki tej lekturze poznałam nową specjalistykę.

W powieści poruszane są istotne kwestie i aktualne problemy z jakim zmagają się ludzie na co dzień. Każdy nosi w sobie życiowy bagaż, którego często na pierwszy rzut oka nikt nie dostrzega, więc musi się z tym zmagać sam.

Polecam tę książkę każdemu, ponieważ nie trzeba być miłośnikiem kryminałów, aby wkręcić się w tę lekturę bez pamięci. Uważam, że jest bardzo interesująca, nie pozwala odejść od poznawania dalszych losów bohaterów, można powiedzieć, że wręcz połyka się ją w całości.
A.L.
Książka wydana przez Wydawnictwo OBLIVIO
Komentarze