Tweet cute - Emma Lord - recenzja
Emma Lord to autorka bestsellerów „New York Timesa”, którym między innymi jest właśnie „Tweet cute”. Na co dzień mieszka w Nowym Jorku, gdzie po prostu spędza czas, kiedy nie pisze, nie biega ani nie tworzy muzyki w teatrze społecznym. Ukończyła psychologię na University of Virginia ze specjalizacją w przechylaniu ekranu komputera, aby nikt nie zauważył, że aktualizuje swoje fanowskie powieści z tylnego rzędu.

„Tweet cute” to powieść o dwóch nastolatkach, których łączy konflikt interesów. Pepper jest absolutną perfekcjonistką, kapitanką drużyny pływackiej, mistrzynią wypieków, która musi mieć wszystko pod kontrolą. Boryka się również z rodzinnymi problemami i obarczona jest obowiązkami prowadzenia Twittera firmy Big League Burger, którą zakładali wspólnie. Jack jest natomiast klasowym klaunem, stojącym w cieniu swojego brata bliźniaka. Pracuje w małym, rodzinnym biznesie i kiedy Big League Burger kradnie przepis jego babci, chłopak
postanawia zniszczyć fast food, tweet po tweedzie.

Konflikt między nastolatkami przekształca się w viralową wojnę na Twitterze. Nie wiedzą oni jednak, że kłócąc się w social mediach, jednocześnie piszą ze sobą w anonimowej aplikacji, którą stworzył chłopak…

Książka jest przyjemną i pouczającą historią o parze nastolatków, którzy borykają się z problemami, jak każda młoda osoba. Kontrast tych dwóch osób pokazuje, jak odmiennie radzą sobie z trudnościami. Problemy bohaterów bardzo często dotykają młodzież w tych czasach, jest to wręcz odzwierciedlenie kłopotów takich osób. Dzięki tej historii można postawić się w ich miejscu i zauważyć, że każda trudność jest do pokonania. Oprócz kwestii dydaktycznej książka jest bardzo humorystycznie napisana, co sprawia, że łatwiej i milej się ją czyta. Główne postaci zostały idealnie zbudowane przez autorkę i w różny sposób zaciekawiały czytelnika.

Książkę polecam przede wszystkim zwolennikom młodzieżówek i romansów, ale obiecuję, że osoby stroniące od tego typu gatunków literackich przy tej lekturze nie będą się nudzić.


A.L.

Książka wydana przez Wydawnictwo Young


Komentarze