Layla - Colleen Hoover - recenzja

 
Colleen Hoover to autorka historii young adult i new adult. Twórczość kobiety zajęła pierwsze miejsce bestsellerów na New York Times. Autorka na swoim koncie ma już kilka pozycji jednotomowych, jak i wielotomowych.

Layla" to książka z gatunki literatury obyczajowej i romansu. Historia dwojga młodych i zakochanych w sobie osobach. Leeds młody muzyk wie, że dziewczyna jest mu przeznaczona i będą do końca razem. Jednak prawdziwa miłość zostaje zakłócona. Layla stała się celem, który ktoś za wszelką cenę chce usunąć z drogi. W ich prostym, jak i spokojnym życiu dochodzi do tragicznego wypadku. Po którym nie jest już takie samo jak przed wypadkiem. Layla po ataku próbuje dojść do siebie, w czym wspiera ją jej ukochany. Leeds jednak zauważa, że od tragicznych zdarzeń coś się zmieniło. Rany są zbyt głębokie, aby się zagoiły i zostawiają bolesne piętno na ich uczuciach. Muzyk odczuwa zmiany zachodzące w dziewczynie. Odczuwa, że nie jest to dziewczyna, której oddał nie tylko serce, ale i samego siebie. Aby pomóc Layly i uratować ich związek, zabiera, ją na wyjazd od miejsca, w którym się poznali.

W książce jest poruszony wątek zjawisk paranormalnych oraz problemów psychologicznych. Książka jest napisana prostym językiem, przez co łatwo i szybko się ją czyta. Colleen Hoover piszę książki, które bardzo szybko i łatwo się czyta, ponieważ autorka skupia się na fabule i unika zbędnych opisów.

Historia Layli i Leedsa to opowieść o prawdziwej miłości, której nie zniszczy nikt. Każda książka Colleen Hoover za każdym razem zaskakuje nas nową i niesamowicie emocjonalną historią. Tak jak tym razem nic się nie zmieniło.

Miałam już styczność z twórczością Colleen Hoover i za każdym razem do niej powracam. Jej książki zapadają w pamięci przez swoją oryginalność. Podczas czytania miałam dużo teorii na zakończenie, jednak autorka zaskoczyła mnie ponownie. Gdy przeczytałam zakończenie, byłam w wielkim szoku, jak tak piękna i prosta historia może być tak zaskakująca.

Layla" jest książka dla młodzieży. Polecam ją osobom, które czytają romanse i oczywiście fanom twórczości Colleen Hoover.

K.T.

Książka wydana przez Wydawnictwo Otwarte


Komentarze