Złap mnie - Lisa Gardner - recenzja

 
Lisa Gardner to amerykańska autorka wielu bestsellerowych powieści kryminalnych. Ma ich na swoim koncie ponad dwadzieścia, wydanych w trzydziestu krajach. „Złap mnie” to szósty tom z serii z detektyw D.D. Warren. Nie trzeba czytać ich w kolejności, każda część dotyczy innej sprawy. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Po krótkim urlopie macierzyńskim detektyw D.D. Warren wraca do pracy. Od razu zostaje jej przydzielona sprawa zabójstw pedofilów. Równocześnie zwraca się do niej o pomoc Charlie Grant. Młoda kobieta jest przekonana, że za parę dni zostanie zamordowana, podobnie jak dwa lata i rok temu jej przyjaciółki, a D.D. Warren ma złapać jej mordercę...

Potrzebowałam chwili, żeby wciągnąć się w tę historię. Jednak autorka ma lekkie pióro i ciekawie przedstawia bohaterów, książka miała szybkie zwroty akcji. Przygnębiające były informacje o wykorzystywaniu świata wirtualnego do śledzenia i wykorzystywania małych dzieci. Polubiłam Charlie, choć dzieciństwo miała przerażające, nie przestała walczyć o siebie.

Książkę „Złap mnie” polecam wielbicielom dobrych thrillerów kryminalnych.

MJ

Książka wydana przez

Komentarze