Żona - Shalini Boland - recenzja
„Żona” autorstwa Shalini Boland to thriller psychologiczny opowiadający historię z pozoru szczęśliwej rodziny Johnsonów.

Zoe i Toby świętują dziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Szykowane z tej okazji z wielkim rozmachem przyjęcie przywołuje w - wydawałoby się - szczęśliwej, spełnionej kobiecie wspomnienia sprzed dekady. To właśnie wtedy, w dniu swojego ślubu, na chwilę przed ceremonią, bohaterka niespodziewanie straciła przytomność i tak naprawdę do dziś niewiele pamięta z tego, co się stało. Niestety, jak się później okaże, czas, gdy panna młoda była nieświadoma, stanowił moment rozpoczynający serię tajemnic i dramatów, o których Zoe przez te wszystkie lata nie miała pojęcia. Dlatego też nieustannie towarzyszy jej przeczucie, iż tego dnia wydarzyło się coś złego. Dodatkowo wydaje jej się też, jakby na ulicy dostrzegła zaginioną dziesięć lat wcześniej młodszą siostrę.

Bohaterka zaczyna nabierać pewnych podejrzeń i dlatego też widzi rzeczy, na jakie wcześniej nie zwracała uwagi. Ta ciągła niepewność oraz dziwne sytuacje, które mają miejsce powodują, że po - wydawałoby się szczęśliwych latach pożycia małżeńskiego - kobieta zaczyna zdawać sobie również sprawę, że obraz męża i jego rodziny daleki jest od ideału, że przez cały okres związku żyła w kłamstwie i misternie uknutej intrydze.

Powracające niespodziewanie wspomnienia pozwalają odkryć kolejne, skrywane latami elementy układanki, które nareszcie znajdują swoje miejsce. Czy powracająca pamięć da Zoe spokój i ukojenie? A może wręcz przeciwnie prawda stanie się jej przekleństwem? Jak zakończy się ta historia?

To pytania nurtujące czytelnika od niemal pierwszych stron książki. „Żona” bowiem to niezwykle wciągająca od samego początku fabuła sprawiająca, że w trakcie lektury cały czas odczuwa się zaciekawienie, ale i wewnętrzny niepokój. Choć nie jest to typowy, mrożący krew w żyłach thriller, a raczej pełna rodzinnych sekretów powieść obyczajowa z sensacyjnym zakończeniem, to warto po nią sięgnąć. Serdecznie zapraszam do lektury.AHL
Książka wydana przezKomentarze