Wilczy trop - Patricia Briggs - recenzja
Patricia Briggs to amerykańska pisarka literatury fantasy. Jest autorką ponad trzydziestu książek z tego gatunku. Najbardziej znana seria jej autorstwa opowiada o Mercy Thompson, mechanik Volkswagena, która ma zdolność przemiany w kojota.

Książka „Wilczy trop” to pierwszy tom serii Alfa i Omega. Fabuła jest osadzona w świecie powiązanym z Mercy Thompson. Powieść ta opowiada historię Anny Latham. Jest realistką, która nie wierzy w istnienie istot nadprzyrodzonych. Dziewczyna nie wyróżnia się niczym szczególnym, wiedzie spokojne życie. Do czasu. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy zostaje zaatakowana. Nie jest to zwykły atak, ponieważ dokonał go wilkołak. Zatem jak można się domyślić, Anna podzieliła jego los i za sprawą ugryzienia zostaje przemieniona w wilkołaka. To wydarzenie wywraca jej życie do góry nogami. Dziewczyna musi nauczyć się żyć w stadzie, postępować według panujących tam zasad i obcować z jego członkami. W tym czasie popełnia najgorszy możliwy błąd – zadziera z alfą całego stada. A alfę porównać można do wodza, za którym ludzie idą w ogień. To głowa rodziny, jaką tworzą te istoty. Wypadkową tego błędu jest zawarcie relacji z synem alfy, Charlesem. Jak potoczą się losy Anny? Czy jej psychika udźwignie ciężar, który spadł na nią za sprawą przemiany? A może spotka tam kogoś, kto stanie po jej stronie? Tego wszystkiego dowiesz się, gdy przeczytasz tę książkę.

Książka ta jest przedstawicielem gatunku urban fantasy. W bardzo dobry sposób przedstawia hierarchię w stadzie, jego zasady i obyczaje. Niestety jednak miałam wrażenie, że czegoś brakowało mi podczas czytania w świecie stworzonym przez autorkę. Uważam, że nie do końca jasno zostały przedstawione jego zasady. Przez pierwsze dwadzieścia stron myślałam, że na pewno coś pominęłam, ponieważ bardzo gwałtownie zostaliśmy wprowadzeni przez autorkę w wydarzenia, jakie mają miejsce. Myślę, że o wiele łatwiej będzie czytelnikom, którzy mają za sobą serię o Marcy Thompson. Mimo wszystko historia bardzo mnie zainteresowała i wiem, że będę kontynuować czytanie tej serii. Z przyjemnością obserwowałam delikatną ewolucję w zachowaniu i charakterze bohaterów, w szczególności Anny. Autorka nie popada w schematyzm i stara się go unikać w każdy możliwy sposób. Sięgnęłam po tę książkę głównie ze względu na wątek wilkołaków, i to właśnie to zatrzymało mnie przy tej historii i sprawiło, że szybko ją pochłonęłam. Autorka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam tę książkę fanom literatury fantasy, wilkołaków lub serialu „Teen wolf”.

M.W.
Książka wydana przez
Komentarze