Jej ostatnie wakacje - C.L. Taylor - recenzja
C.L. Taylor to brytyjska pisarka, która ukończyła psychologię na Uniwersytecie Northumbrii. Autorka karierę literacką rozpoczęła w 2005 roku od wielokrotnie nagradzanych opowiadań publikowanych w gazetach i magazynach dla kobiet, m.in. w „Sunday People” i „Sunday Express”. Jest autorką sześciu thrillerów psychologicznych, które stały się bestsellerami. Prawa do ekranizacji jednej z jej powieści (The Escape) kupiła firma producencka Feel Films, stojąca za sukcesem emitowanego przez BBC serialu Jonathan Strange i Pan Norrell.

Dwa lata temu Jenna wzięła udział w obozie motywacyjnym, by móc się w końcu zmierzyć z traumatyczną przeszłością. Miała wrócić z niego jako zupełnie inna osoba, a nie wróciła wcale. Dodatkowo z dwóch innych uczestników obozu straciło życie, a wówczas organizator trafia do więzienia. Dwie dekady później, Fran postanawia odkryć prawdę na temat tajemniczego zniknięcia swojej siostry i zapisuje się na dokładnie ten sam obóz, w jakim uczestniczyła Jenna. W tym samym czasie z więzienia wychodzi rzekomo winny organizator obozu. Czy Fran uda się rozwikłać zagadki, które na nią czekają? Jest znikoma szansa, że Jenna jednak żyje? Kto stoi za tragediami, do których doszło?

Pokaźnych rozmiarów czcionka, a także podział na krótkie rozdziały sprawiają, że czytanie jest bardzo przyjemne i pochłaniające. Książka pt.: „Jej ostatnie wakacje” pisana jest z perspektywy trzech postaci, co pozwala nam na dokładne poznanie każdego punktu widzenia. Same postacie są dość zwyczajne, bez żadnego polotu. Żadna z osób nie skradła mojego serca ani nie była jakoś spektakularnie interesująca. Ich zachowania często były nielogiczne i niezrozumiałe. Fran, która prowadzi swoje własne „śledztwo” to inteligentna kobieta, jednak nie jest detektywem, więc to jak w ciągu zaledwie kilku dni udało jej się ustalić fakty, do których nie potrafili dojść wykwalifikowani i doświadczeni śledczy jest niesamowite. Wpływa to niestety na odbiór książki i na jej realizm, którego trochę mi tu zabrakło.

Książkę czyta się przyjemnie, jednak nie poleciłabym jej osobie, która lubi czytać thrillery i ma ich już trochę za sobą. Ta powieść jest raczej dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryminałami i nie są bardzo wymagające.
E.H.

Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze