Zanim zniknęła - Lisa Gardner - recenzja
Lisa Gardner urodziła się w Hillsboro w stanie Oregon. Swoją karierę jako pisarka rozpoczęła, pisząc romantyczne suspensy pod pseudonimem Alicia Scott. Jest to autorka, której powieści znajdują się w czołówkach list bestsellerów.

W książce pt. „Zanim zniknęła” ukazane są losy Frankie Elkin. To kobieta po przejściach, samotna, bez rodziny i domu, wszystko, co posiada, ma swojej walizce i podróżuje po świecie, pomagając innym w odnajdywaniu zaginionych osób, zwłaszcza tych należących do mniejszości. Gdy policja nie odnajduje żadnych nowych tropów, pojawia się Frankie. Nie robi tego dla pieniędzy ani sławy, twierdzi, że tak powinien postąpić każdy przyzwoity człowiek. Elkin w swojej karierze odnalazła już 14 osób zaginionych, lecz – niestety - wszystkie były martwe. Jej priorytetem w 15 sprawie jest odnalezienie żywą dziewczyny o imieniu Angelique. Zaginiona pochodzi z bostońskiej dzielnicy, gdzie szerzy się przestępczość, a gangi rywalizują o swoją pozycję w mieście. Posiada szczególnie silną więź ze swoim bratem i ciotką, jest bardzo inteligentna, w przyszłości chce zostać lekarzem.

Frankie w swoim dochodzeniu dowiaduje się o kolejnej ważnej osobie w życiu Angelique - Livi, która zaginęła 3 miesiące po niej i ma to ogromny związek z dalszym tokiem wydarzeń.

Jest to powieść na pewno bardzo wciągająca, czyta się ją jednym tchem, nie mogąc oderwać się od akcji. Fabuła jest przedstawiona w sposób bardzo precyzyjny, czyta się z przyjemnością. Ma ona bardzo interesującą treść, dzięki czemu można przeczytać ją za jednym razem. Doprowadza czytelnika do kolejnych refleksji na temat nowych podejrzanych i daje dużo do myślenia, tym samym trzymając ciągle w napięciu. Jest to zdecydowanie powieść numer 1 dla osób lubiących tematykę kryminalną.

Marcelina K.

Książka wydana przezKomentarze