Wędrowna aptekarka - Iny Lorentz - recenzja
Piszące pod pseudonimem Iny Lorentz małżeństwo autorów Ingrid Klocke i Elmar Wohlrath w swojej powieści pt. „Wędrowna aptekarka” przenoszą czytelnika do XVIII-wiecznej niemieckiej krainy - Turyngii. To tu wraz z rodzinami mieszkają bracia Alois i Martin Schneidt, którzy od wielu lat podróżują po kraju jako wędrowni aptekarze. Jednak przypadkowo znaleziony przez nich skarb staje się kością niezgody między rodzeństwem. By przejąć całe cenne znalezisko, chciwy Alois zabija Martina i knuje szereg intryg przeciwko jego głodującej rodzinie. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy w kolejnym roku przepada bez wieści Gerold - najstarszy syn zamordowanego, który po śmierci ojca przejął jego trasę. Wtedy to córka Martina, Klara, by zarobić na utrzymanie swoich bliskich, postanawia kontynuować rodzinny interes i mimo grożącego jej niebezpieczeństwa wyrusza w głąb kraju, by w napotkanych wsiach sprzedawać zioła i lekarstwa. Jak nietrudno się domyślić, jej podróż jest pełna niespodzianek oraz różnych, często nieprzyjemnych i nieoczekiwanych zdarzeń. Jednak, gdy dołącza do niej poznana w drodze przedsiębiorcza i żywiołowa Martha, którą wędrowna aptekarka ratuje przed pożarciem przez niedźwiedzia, jej podróż staje się bardziej znośna. Odtąd dziewczyny zaczynają radzić sobie coraz lepiej, a ich odwaga, zaradność i pomysłowość niejeden raz pozwalają im wyjść cało z opresji. Nawet ciężar, który młode kobiety niosą na zmianę na swoich barkach, z czasem przestaje dawać się im we znaki i - ku zdziwieniu wszystkich wokół - przezwyciężają napotkane trudności lepiej niż niejeden silny i doświadczony mężczyzna.

Jak zakończy się ich wędrówka? Czy Klara i Martha dotrą całe i zdrowe do celu? Czy zarobią na tyle dużo, by z optymizmem patrzeć w przyszłość?

Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, trzeba sięgnąć po „Wędrowną aptekarkę”. Książka ta to ciekawa pozycja nie tylko dla miłośników powieści historycznych. To niezwykle emocjonująca fabuła, dzięki której można przenieść się do nieznanego nam świata oraz do panujących w nim, często niezrozumiałych i niesprawiedliwych zasad. Książkę czyta się szybko i z ciekawością, co będzie dalej. Serdecznie zapraszam do lektury.
AH-L
Książka wydana przezKomentarze