Popękane życie - Joanna Jagiełło - recenzja
Niedawno swoją premierę miała najnowsza książka Joanny Jagiełło „Popękane życie". Autorka tej powieści jest polską pisarką, anglistką oraz poetką, która opublikowała wiele innych znanych książek takich jak: „Urodziny", które znalazły się w ścisłym finale 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W ciągu jej kariery wiele dzieł pani Joanny zostało nagrodzone oraz wyróżnione.

W „Popękanym życiu" czytelnik poznaje historię trójki dzieci, których życie nagle zaczyna się kruszyć. Dzieci zaczynają zauważać chłód między swoimi rodzicami, w ich relacji już od dłuższego czasu nie dochodzi do porozumienia. Częste kłótnie doprowadzają do wyprowadzenie się ojca z domu oraz rozwodu rodziców. Laura, Leon oraz Lena muszą się pogodzić z rzeczywistością, w której nie ma ciepła rodzinnego, którym zawsze ich obdarzali rodzice.

Joanna Jagiełło w swojej powieści porusza ważny temat związany z relacjami rodzinnymi oraz z bezradnością w sytuacjach, z których nie ma wyjścia. Autorka ukazuje częsty problem rozwodów oraz przedstawia czytelnikowi prawdziwe uczucia dzieci, których życie już nigdy nie będzie takie same. W momencie, gdy rodzinna zaczyna się rozpadać, każdy z dzieci radzi sobie na swój sposób. Na początku wydaje się, że wszystko można naprawić. Niestety sytuacja bardzo źle wpływa na samopoczucie dzieci, każdy z nich reaguje inaczej – agresją, smutkiem oraz poczuciem osamotnienia. Ukazane jest też poczucie winy, którym dzieci same siebie obarczają, gdyż każdy z nich szuka problemu w sobie.

„Popękane życie" Joanny Jagiełło to bardzo uczuciowa powieść, która wskazuje nam, że mimo różnych przeszkód musimy iść dalej. Autorka jak nikt rozumie uczucia dzieci odsuniętych od rodziców, gdyż sama urodziła się dwa lata po rozwodzie. Ze względu na przesłanie oraz historie pochłaniającą czytelnika mogę polecić książkę każdemu chętnemu czytelnikowi.

N. Y.

Książka wydana przez

Komentarze