Rywalki. Opowiadania - Kiera Cass - recenzja
Kiera Cass to amerykańska autorka opowiadań dla młodych dorosłych. Jednymi z jej najbardziej popularnych dzieł jest pięć książek z serii „Rywalki”, które znalazły się także na liście bestselerów New York Timesa. „Rywalki. Opowiadania.” to dodatek wydany właśnie do tej serii. Zawiera cztery opowieści będące uzupełnieniem losów poznanych wcześniej bohaterów. Możemy się tutaj dowiedzieć o ciemnych stronach służby w pałacu, co działo się jeszcze przed „Eliminacjami” w miłosnym życiu księcia Maxona, historii królowej Amberly oraz wspólnym życiu Marlee i Cartera.

Chociaż nie miałam jeszcze okazji przeczytać serii „Rywalki”, myślę, że po tej lekturze z pewnością trafią one na moją listę. Osobiście sądzę, iż wydawanie dodatków do serii jest naprawdę świetnym pomysłem, dlatego też pozytywnie podeszłam do tej książki. Dzięki takim rozwiązaniom fani serii mogą jeszcze bardziej zagłębić się w historię, natomiast zaciekawieni czytelnicy nie muszą martwić się o wątki, które mimo wszystko często odbiegają od głównej fabuły i mogłyby jej bardziej zaszkodzić niż pomóc. Trzeba przyznać, że w niektórych przypadkach dodatki takie okazują się kompletnym niewypałem pisanym na siłę. Do tej grupy jednak zdecydowanie nie mogę zaliczyć tomu „Rywalki. Opowiadania”. Na pierwszy rzut oka widać, iż są one detaliczne oraz stanowią ciekawe pogłębienie całej serii, a przede wszystkim zachowują klimat głównej historii. Dodatkowym atutem książki okazały się także specjalne dodatki umieszczone w tym tomie, takie jak wywiady z autorką czy drzewa genealogiczne rodów.

Książka jest naprawdę ciekawa i warta poznania, jednak – oczywiście – z racji, iż jest to dodatek, polecałabym najpierw przeczytać całą serię, aby nic sobie nie „zaspojlerować” oraz wydobyć z niego jak najwięcej. Natomiast dla fanów serii „Rywalki”, uważam, jest to pozycja obowiązkowa, która z pewnością zaspokoi ich ciekawość względem niektórych bohaterów.

WL

Książka wydana przezKomentarze