Przygody z nauką. Ziemniak, Przygody z nauką. Spinacz - Cecile Jugla, Jack Guichard - recenzja
„Przygody z nauką” to nowa seria książek przeznaczonych dla nieco starszych dzieci. Autorzy Cecile Jugla i Jack Guichard zachęcają poprzez doświadczenia i zabawę do odkrywania świata. Mogłam bliżej zapoznać się z tytułami „Spinacz” i „Ziemniak". Każda książka to 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń.

Jak zbudować katapultę ze spinacza? Jak wyhodować rdzę czy zaświecić żarówkę za pomocą zwykłego spinacza? Jak wydrążyć studnię w ziemniaku, czy uzyskać skrobie, a może zrobić domowe chipsy?
Na te pytania i wiele innych opowiadają te ciekawe książeczki. Kolorowe, zabawne ilustracje dodatkowo zachęcają do lektury. Obserwowanie i robienie własnych doświadczeń, to super pomysł na przyswajanie wiedzy. Autorzy serii pokazują, że można ważne zagadnienia naukowe przedstawić w przystępny i ciekawy sposób.

Jedyny minus, jaki zauważyłam, to gramatyczne potknięcia w tytułach rozdziałów w książce poświęconej ziemniakowi. Mam nadzieje, że to tylko mały błąd w całej serii, bo zapowiada się ona bardzo interesująco.


MJ
Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze