Wciąż o tobie śnię - Fannie Flagg - recenzja
Fennie Flagg to amerykańska pisarka, scenarzystka i autorka. Najbardziej jest znana ze scenariusza do filmu "Smażone zielone pomidory", który był nominowany do Oscara oraz zdobył prestiżową nagrodę USC Scripter Award.

Książka rozpoczyna się dedykacją dla najlepszej przyjaciółki Fannie. Jak sama wskazuje, znają się już 30 lat i na pewno jest dla niej bardzo ważna, jednakże przeczytawszy już książkę, mam porównanie do  bohaterki Maggie, która jest emocjonalnie związana z Hazel. Możemy to zauważyć, gdy kobieta załamała się po jej śmierci, chcąc zacząć życie od nowa.  

Akcja rozpoczyna się w poniedziałek 27 października 2008 r. To właśnie na  ten dzień Maggie czekała 5 lat, gdyż wszystko miało się zmienić. Poszła jak co dzień do pracy, jednak nikt z osób tam będących nie spodziewał się, że może być to ostatni raz, kiedy ją widzą. Jako iż planowała ucieczkę w zapomnienie od dłuższego czasu, miała wszystko przygotowane. Odwołała prenumeratę tekstów ulubionego pisarza, zamknęła konto w banku i napisała ostatni list. Jednak nie wszystko poszło po jej myśli...

Książka wciąga od pierwszych stron, ma ciekawą fabułę i dobrze wykreowanych bohaterów. Pokazuje, jak dużą rolę odgrywają relacje międzyludzkie (np. z Hazel) i jak wiele znaczy istota przyjaźni, a jak bardzo może zaboleć strata bliskiej osoby. Polecam każdemu do popołudniowej kawy albo relaksu przed snem.
MKKsiążka wydana przezKomentarze