Sąsiad - Lisa Gardner - recenzja„Sąsiad” to powieść kryminalna autorstwa Lisy Gardner — amerykańskiej pisarki, której książki już wielokrotnie trafiały na pierwsze miejsca w "New York Times". Napisane przez nią nowele mają swoje tłumaczenia na całym świecie i często są chwalone za oryginalność i zaskakujące zakończenia. Czy „Sąsiad” również może się tym pochwalić?

Historia zaczyna się w momencie zgłoszenia przez Jasona Jonesa zaginięcia jego żony — Sandry. Z pozoru zwyczajne małżeństwo, niewyróżniające się niczym specjalnym, okazuje się skrywać mroczne tajemnice, do których dokopać się będzie musiała sierżant D.D. Warren. Sprawy nie ułatwia jednak mąż zaginionej, utrudniając śledztwo na każdym kroku oraz odmawiając przesłuchania swojej czteroletniej córki, będącej prawdopodobnie jedynym świadkiem. Chociaż to wciąż zaledwie początek wyzwań, czekających na detektyw. Na horyzoncie bowiem pojawia się więcej podejrzanych, a kolejne dowody są tylko jeszcze bardziej mylące od poprzednich.

Muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Fabuła rzeczywiście jest niebanalna, a zakończenie naprawdę niespodziewane. Autorka cały czas wodzi czytelnika za nos, aż do samego końca nie dając pewności, kto jest prawdziwym sprawcą. Książka trzyma nas w napięciu już od samego początku, jednak przejrzysty styl pisania Lisy oraz omijanie zbędnych opisów sprawia, iż ani przez chwilę nie poczułam się znużona, a wręcz przeciwnie, chciałam czytać dalej, aby jak najszybciej poznać rozwiązanie zagadki. Dlatego też, zachęcam do przeczytania tej powieści wszystkich, którzy mają ochotę na oryginalny i wciągający thriller kryminalny ze świetnie poprowadzoną fabułą.

Wiktoria L.
Książka wydana przezKomentarze