Miecz i Korona. Mistrz intryg - Sabine Ebert - recenzja


Sabine Ebert, niemiecka pisarka powieści historyczno-przygodowych i autorka wielu bestsellerów, powraca z pierwszym dziełem z nowego cyklu „Miecz i korona".


Powieść „Miecz i Korona. Mistrz intryg” zostaje osadzona w czasach średniowiecza, a dokładnie w pierwszej połowie XII wieku na ówczesnych terenach germańskich. Dzieło, mimo iż przedstawia fikcyjną opowieść, jest oparta na faktach historycznych.
Jest to pierwszy tom epopei o Fryderyku I Barbarossie i jego drodze do stania się jednym z najpotężniejszych władców Europy. „Mistrz intryg” zaczyna się od śmierci króla Lotara, a co za tym idzie, początkiem walki o tron. Prawowitym następcą ma zostać Henryk Pyszny, lecz arystokraci i duchowni nie cofną się przed niczym, by zagarnąć koronę dla siebie. Ostatecznie udaje się to rodzinie Staufów, lecz nie na długo przez pewnego młodzieńca, w przyszłości Fryderyka Barbarossę.

Autorka w swej książce poprzez pełen walki, intryg i tajemnic wątek fikcyjny, który ma miejsce w dokładnie opisanych, burzliwych czasach historycznych, tworzy dzieło zaskakujące i trzymające w napięciu. Czytanie tejże lektury wymaga od czytelnika zapoznania się, chociażby powierzchniowego, z historią wydarzeń przedstawionych w niej i przyzwyczajenia się do charakterystycznego stylu autorki. Kiedy to zrobimy, lektura po paru dziesięciu stronach wciąga i fascynuje. Warto też zaznaczyć, że sama Sabine Ebert, aby napisać „Mistrza intryg” dokładnie zgłębiła historię tego okresu, dzięki czemu można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dodatkowych.

Książkę tę szczególnie polecam fanom literatury historycznej, którzy lubią jednoczesne czytanie lektury emocjonującej, oraz dopracowanej połączone z jednoczesnym zgłębianiem wiedzy.

A.C., lat 18
Książka wydana przez

Komentarze