Kłopoty w raju - Robyn Carr - recenzja„Kłopoty w raju” to drugi tom z Cyklu Virgin River. Nie trzeba znać poprzedniej części pt. „Słońce po burzy" choć myślę, że warto po nią sięgnąć. Bohaterów łatwo pokochać i czytelnik jest po prostu ciekaw, jak potoczą się ich dalsze losu.

W książce „Kłopoty w raju" poznajemy bliżej Proboszcza, barmana i bliskiego przyjaciela Jacka, o którym opowiadał bliżej pierwszy tom cyklu. John Midleton to cichy i spokojny człowiek wiedzie nieskomplikowane życie, gdy nagle na jego drodze staje maltretowana przez męża Paige, z kilkuletnim synkiem. John nie zawaha się stanąć w jej obronie i otoczyć ich opieką.

Powieść ta jakby się wydawało będzie lekką i niewymagającą lekturą, jednak nic bardziej mylnego. Porusza ona wiele problemów takich jak przemoc domowa, nieletnia ciąża, wojna, nagła śmierć bliskich, opowiada także o miłości, przyjaźni, pomocy sąsiedzkiej. Bardzo dobrze się ją czyta, śmieje się i płacze z bohaterami. I wszystko to w przepięknej scenerii małego miasteczka u podnóża gór. Każda cześć skupia się na innych bohaterach, ale możemy pobocznie śledzić losy już poznanych wcześniej mieszkańców Virgin River. 

W oryginale seria liczy już ponad 20 części, dzięki popularności serialu na ich postawie Wydawnictwo HarperCollins wznowiło serię w Polsce (parę lat wcześniej ukazał się u nas kilka tomów). Ja już nie mogę doczekać kolejnych części i mam nadzieję, że będą mogła poznać cała serię.MJ
Książka wydana przezKomentarze