Deeply - Ava Reed - recenzja
Niemiecka autorka Ava Reed napisała już kilka książek, a „Deeply” to finalna książka trylogii In Love. Reed pisze książki obyczajowe i romantyczne, ale poruszające ważne tematy.

Dwudziestojednoletnia Zoey Cooper przyjeżdża do Seattle, aby rozpocząć studia psychologiczne. Pomimo bardzo nieprzyjemnych wspomnień z tego miasta, dziewczyna nie pozwala, aby przekreśliły one jej przyszłość w tym mieście. Młoda kobieta wprowadza się do swojego starszego brata, jego dziewczyny i trzeciego współlokatora, aby uwolnić się od lekko nadopiekuńczych rodziców, i poczuć namiastkę wolności. Zoey pomimo traumy oraz ataków paniki stawia dzielnie czoło przeszłości i rusza dalej ze swoim życiem. Nie spodziewała się jednak, że jej uwagę zwróci spokojny i tajemniczy współlokator jej brata - Lane’a. Przeszłość Dylana nie tylko odbiła piętno na jego psychice, ale także na wyglądzie fizycznym. Czy trudna przeszłość połączy w jakiś sposób tę dwójkę?

Książka porusza bardzo poważne tematy. Zoey i Dylan zostali w przeszłości w jakiś sposób okaleczeni czy to psychicznie czy fizycznie. Autorka podeszła do tego z ogromną delikatnością, pięknie przy tym ukazując uczucia bohaterów, które w niektórych momentach były dla mnie bardzo poruszające. Zaciekle kibicowałam tej dwójce i rozwojowi ich relacji, która z czasem stawała się coraz głębsza i piękniejsza.

Styl pisania autorki jest prosty i przyjemny w czytaniu, a opisy przemyśleń bohaterów potrafią złapać za serce. Chciałabym powiedzieć, że to lekka książka na spokojny, leniwy wieczór, ale porusza ona na tyle poważne kwestie, że powinno się ją czytać ze skupieniem, aby zrozumieć jak ciężkie są ukazane w niej doświadczenia. Jest idealna dla nieco starszej młodzieży, która będzie mogła wynieść z niej ważną lekcję.
E.H.

Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze