Atlas osobliwości - Joshua Foer, Dylan Thuras, Ella Morton - recenzjaJak podkreślają sami twórcy, uruchomili serwis internetowy „Atlas osobliwości”, aby stworzyć w jednym miejscu katalog wszystkich zadziwiających miejsc, ludzi i rzeczy. Ich wielomiesięczne podróże po świecie miały na celu poszukiwanie małych muzeów i ekscentrycznych artystycznych projektów, by później dodać opis i zdjęcie miejsca w serwisie. Do projektu włączali się kolejni czytelnicy i tak powstała potężna baza. Ta książka jest owocem kilkuletniego zbierania informacji i chęci wydania ich w formie papierowej.

„Atlas osobliwości” z roku 2021 to już drugie wydanie cieszącej się sporym zainteresowaniem książki, uzupełnione o opis kolejnych 100 niezwykłych miejsc, które znajdują się często na uboczu i rzadko są opisywane w przewodnikach i atrakcji pokazujących, że właściwie wszystko jest możliwe.
Pozycja przyciąga wzrok intensywnie czerwoną okładką i pokaźnym rozmiarem. Jedynym minusem jest ciężar. Książkę z powodu wagi trudno zabrać do plecaka, ale rekompensuje to ilość stron i opisów oraz kolorowych ilustracji. Do lektury dołączono rozkładaną mapę z proponowaną przez autorów trasą podróży dokoła świata.

„Atlas osobliwości” to całkiem inny, ale jak ciekawy przewodnik turystyczny po miejscach niezwykłych, czasami cudacznych, przerażających, śmiesznych, ale i zastanawiających. Książkę polecam ludziom, pragnącym poznać mało popularne często nieznane miejsca.


MJ.
Książka wydana przez 

Komentarze