Po drugiej stronie książki - Andrzej Pilipiuk - recenzja
„Po drugiej stronie książki” to pozycja będąca swego rodzaju oknem, przez które obserwujemy różne sceny z życia Andrzeja Pilipiuka – znanego polskiego pisarza i publicysty, laureata nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla, a także (o czym niewielu wie) archeologa. Książka to dość obszerny wywiad; ukazuje nie tylko ciekawe anegdoty z życia autora, ale też jego osobiste przemyślenia i refleksje na różne tematy.

Czytając dowiadujemy się o porzuceniu przez Andrzeja Pilipiuka dziennikarstwa, jego przygodzie z archeologią, studiach, procesach tworzenia własnych dzieł i wiele więcej. Książka pełna jest przeróżnych pytań, na które autor takich publikacji, jak np. „Kuzynki”, „Czarna góra”, „Zaginiona” czy „Dziedziczki” odpowiada brutalnie szczerze, nie kryjąc się ze swoimi poglądami.

Pozycję tę mogę polecić fanom twórczości A. Pilipiuka – myślę, że warto poznać autora też „od drugiej strony książki”, zagłębić się w jego przemyślenia i zrozumieć pewne koncepty. Wydanie wzbogacone jest również w wiele fotografii ukazujących młodość pisarza i inne ciekawe chwile.
Natalia B.

Książka wydana przez

Komentarze