Kiedy spadnie pierwszy śnieg - Beata Majewska

 


Beata Majewska to polska pisarka, publikująca pod własnym nazwiskiem i pseudonimem Augusta Docher. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jej debiutancka powieść pod tytułem „EPERU” została wydana w 2015 i opublikowana pod pseudonimem Augusta Docher. W 2016 ukazały się kolejne dwie książki z kategorii romans. W 2017 autorka zrezygnowała z dotychczasowej pracy zawodowej (księgowa) i zajęła się wyłącznie pisaniem powieści.

 „Kiedy spadnie pierwszy śnieg” to książka, opowiadająca o historii trzydziestoletniej Hanki, która to przeprowadza się do cichego miasteczka, żeby odpocząć od trudów życia. Kobieta przeżyła wiele przykrych rzeczy w ostatnim czasie, więc teraz, zależy jej na rozpoczęciu nowego, spokojnego życia. Niestety, zakupiony przez nią dom jest w opłakanym stanie i niezbędny jest szybki remont. Mieszkańcy miejscowości polecają Hance Pana Kajetana i reklamują go jako "złotą rączkę” i mężczyznę od wszystkich prac. Początkowe, niezbyt miłe spotkania bohaterów przeradza się w głębsze uczucie. W odróżnieniu od wielu książek o podobnej tematyce, tutaj nie ma drogi usłanej różami. Pojawia się także inny, bardzo ważny bohater, a mianowicie kotek Kajetana.

Książka była bardzo miłą towarzyszką ostatnich, jesiennych wieczorów. Jest to lekka powieść, którą szybko się czyta. Momentami zdarzały się śmieszne żarty między postaciami, które wywołały uśmiech na mojej twarzy. Podobała mi się wielowątkowa, wielopłaszczyznowa fabuła. Nie jest to zwykła i prosta historia miłosna, a bardziej skomplikowana i zawiła. Poprzez występowanie wielu historii pobocznych, jest zajmująca dla potencjalnego czytelnika. Jedynym minusem jest motyw zimy, powtarzający się zarówno na okładce, jak i w streszczeniu na tylnej okładce. Mowa jest o tym, że wydarzenia rozgrywają się podczas zimy, jednak w rzeczywistości fabuła obejmuje wszystkie pory roku, łącznie z latem, będącym wyraźnym kontrastem to zimy. Liczyłam na powieść ze świątecznym klimatem, przepełnioną rodzinnym ciepłem i typowymi dla świat czynnościami, jak np. ubieranie choinki. Książka pomimo mylącego tytułu nie zawiodła mnie, jednak nie była czymś, czego się spodziewałam.

Julia G.
Książka wydana przez

Komentarze