Nieznośna niepodległość - Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk - recenzjaNieznośna niepodległość" Małgorzaty Fabianowskiej i Małgorzaty Nesteruk to jedna z kilku książek należących do całej serii „Horrendalnej historii Polski".

Opowiada ona o szalonych latach dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to Polacy po latach niewoli zaczynają od nowa cieszyć się życiem. Nie jest jednak opowieścią pisaną w stylu podręcznika do historii - to interesujący, zabawny opis nowej rzeczywistości obywateli naszego państwa. Lektura zawiera mnóstwo ciekawostek, opisuje też losy ludzi i zwierząt, o których nie mówi się na lekcjach w szkole. Same dzieje Polski ukazane są z nutką humoru, co sprawia, że książkę czyta się z niezwykłym zainteresowaniem. W utworze zawarte są ciekawe quizy wraz z odpowiedziami, jest też wiele ilustracji i grafik o charakterze komiksu. Dzięki temu czytelnik dowiaduje się jak po I wojnie światowej wyglądały anonse i reklamy w prasie. Jest też świadkiem narodzin radia i kina. Pojawiają się też informacje o stylu ubierania się Polek i ich roli w ówczesnym świecie. Całość jest utrzymana w lekkim stylu.

Nieznośna Niepodległość" przenosi nas w podróż w czasie, gdy nasz kraj był wolny, a jego obywatele, po latach zaborów, poczuli się wreszcie szczęśliwi.
Książka jest godna polecenia, zwłaszcza dla młodego czytelnika. Uczy historii, ale bez majestatycznego tonu. Nie daty i suche faktu są tu najważniejsze, ale zwykli ludzie.
AH-L

Książka wydana przez

Komentarze