Nieustanna ucieczka. Beniamin Ashwood. Tom 2 - A.C. Cobble - recenzja


A.C. Cobble jest amerykańskim autorem serii książek o Beniaminie Ashwoodzie, a także serii The King’s Ranger oraz Cartographer. Pisze książki fantastyczne i fikcyjno – naukowe. Zaczął pisać, gdy zrezygnował z kariery w świecie korporacji i od tego momentu stara się nadrobić stracony czas. W wolnym czasie lubi czytać, uprawiać ogródek i podróżować.


„Nieustanna ucieczka”, to druga część serii pod tytułem „Beniamin Ashwood”, której nazwa to zarazem nazwisko głównego bohatera.

Historia zaczyna się, gdy Ben, Amelia i Mathias, budzą się w karczmie. Od tego momentu bohaterowie muszą uciekać przed Sanktuarium i Koalicją. Na swojej drodze spotykają wiele przeciwności losu. Ich podróż nie jest łatwa. To wielki test dla ich charakterów, a także próba wzajemnego zaufania. Trzeba uważać na każdą napotkaną osobę i obawiać się przypadkowego szmeru, ponieważ może to być czyhający wróg. Napięcie wzmaga fakt, iż nawet najbliżsi współtowarzysze mogą okazać się zdrajcami.

Uważam, że książka jest warta przeczytania, ale nie jest na tyle zachwycająca, aby wciągnęła każdego. Jej wartość opiera się na ważnych przesłaniach, które są bardzo trafne w przełożeniu na nasze współczesne życie.

Motyw wędrówki bohaterów jest naprawdę pouczający i ilustruje przewrotność ludzkich charakterów w trudnych warunkach. Dokładne opisy zdarzeń i stanu ducha postaci, pozwalają zrozumieć i poczuć, jakby było się częścią akcji. W trakcie podróży dostrzega się coraz głębszą więź między Benem i Amelią.

Lektura ta przekazuje również wartości patriotyczne. Główna bohaterka odważnie robi wszystko, żeby pomóc swojemu zagrożonemu ludowi. Bez wahania idzie przed siebie, ponieważ zdaje sobie sprawę, że jest potrzebna. Ważnym elementem książki jest także przyjaźń między postaciami. Słynne powiedzenie, że przyjaciół poznaje się w biedzie, ujawnia się bardzo często.

Książka należy do klasyki fantastycznej, dlatego myślę, że miłośnicy tego gatunku będą zachwyceni. 

A.L.

Książka wydana przezKomentarze