Krótka historia postępu - Ronald Wright - recenzja
Skąd przybyliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

To właśnie na te pytania, znajdziemy odpowiedzi w książce „Krótka historia postępu”. Ronald Wright, jej autor, studiował archeologię oraz antropologię na uniwersytetach w Cambridge i Calgary, a zdobytą wiedzę i doświadczenie zaprezentował w swojej powieści. Jego pierwsze dzieło – „Romans naukowy” zostało wielokrotnie wybrane książką roku oraz zdobyło nagrodę Davida Highmana.

„Krótka historia postępu” to literatura faktu, licząca sobie niecałe 200 stron. Oryginalnie wydana w 2004 roku, w Polsce pojawiła się niedawno, z inicjatywy pana Łukasza Wierzbickiego - autora takich książek jak: „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny” czy „Ocean to pikuś”. Pan Łukasz przetłumaczył „A Short History of Progress” na język polski, żebyśmy mogli poznać historie ludzkości oraz minionych cywilizacji, o których owa książka, w bardzo ciekawy sposób, opowiada. Ronald Wright fantastycznie analizuje przeszłość dawnych cywilizacji, opowiada o początkach ludzkości, ludziach neolitu i paleolitu, opowiada o ich potędze, ale również o słabościach i nieumiejętnym spojrzeniu na sytuacje, które w ostateczności doprowadziły pradawne cywilizacje do upadku. Swoje rozważania i spostrzeżenia zestawia z czasami ówczesnymi.

„Krótka historia postępu”
to książka przepełniona faktami i historią, dlatego nie sądzę, że przypadnie ona do gustu każdemu. Jest pisana bardzo przystępnym językiem, a sam temat, jaki porusza Wright, wydaję mi się być bardzo ciekawy. Osobiście jako osoba, która rzadko sięga po książki z tego gatunku, bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając ją oraz nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy.
DariaKsiążka wydana przez Wydawnictwo Pogotowie Kazikowe


Komentarze