Zabawa w chowanego - Guillaume Musso - recenzja
„Zabawa w chowanego”
to powieść autorstwa Guillaume’a Musso, pisarza od siedmiu lat nieprzerwanie utrzymującego się na szczycie listy najpopularniejszych francuskich pisarzy.

„Zabawa w chowanego” jest kryminałem opowiadającym historię autorów bestsellerów – Amerykanki Frory Conway, której córka zaginęła podczas zabawy w chowanego oraz Francuza Romaina Ozorskiego, przeżywającego kryzys w prywatnym życiu i niemoc twórczą. Żadne z nich nie wiedziało, że spotkanie na szczycie wieżowca odmieni ich losy, bo to Romain ma w dłoni klucz do rozwiązania zagadki zniknięcia małej Carrie Conway, a Flora zrobi wszystko, aby go zdobyć.

Ów kryminał wymaga skupienia podczas czytania. Oczywiście nie znaczy to, że nie nadaje się do czytania w pociągu. Jego budowa przypomina nieco sposób napisania „Niekończącej się historii”, z tym że tutaj wątki są mniej zagmatwane i mimo przeplatania się, są logicznie uporządkowane. Owa pozycja pokazuje, że nigdy nie możemy być pewni, co jest fikcją, a co rzeczywistością. „Czy to ja piszę historię, czy ktoś mną kieruje?” Takie pytanie można znaleźć pomiędzy wierszami „Zabawy w chowanego”.

Książka bardzo przypadła mi do gustu i jestem zdania, że fani kryminałów, jak i fani książek akcji pochłoną tę pozycję na raz.
Nina Chamier-Gliszczyńska

Książka wydana przezKomentarze