Kot w butach. Bajka dźwiękowa - Roland Garrigue - recenzja
W moje ręce właśnie trafiła ciekawa i kolorowa książka z serii Bajka dźwiękowa - „Kot w butach". Klasyczna historia została przedstawiona i zilustrowana przez Rolanda Garrigue. Dla polskich czytelników bajkę przełożyła Emilia Kiereś.


Książka kierowana jest do czytelników w wieku 3+. Przedstawia historię biednego młynarczyka, który w spadku po ojcu dostaje sprytnego gadającego kota. W pięknej oprawie nie tylko kolorystycznej, ale i muzycznej. Bajka zawiera w sobie aż 16 różnych dźwięków z oryginalnymi i prawdziwymi instrumentami. Choć mamy tutaj zwykłe cienkie kartki, dźwięk włącza się naciskając odpowiednią ikonkę na ilustracji. Jak to możliwe? Warto się samemu przekonać sięgając po książkę. Baterie są dobrze zabezpieczone przed dostaniem się w dziecięce ręce i jest możliwość ich wymiany. Możemy, więc cieszyć się dźwiękową bajką dłużej.

Dźwięki są ciekawym tłem do czytanej historii i wspaniale ją uzupełniają. Kot mruczy i miauczy, lew ryczy, a myszka piszczy. Możemy posłuchać też muzyki na królewskim dworze czy bardziej wczuć się w sytuacje młynarczyka wciągniętego w wir wydarzeń przez swojego kota. Myślę, że jest to wspaniała lektura, zadowoli i zabawi nie tylko małych czytelników, ale i nie jednego czytającego dorosłego. Polecam!
MJKsiążka wydana przezKomentarze