Samotna - Lisa Gardner - recenzja
Lisa Gardner to amerykańska autorka dwudziestu kilku powieści kryminalnych. Niektóre z nich miesiącami zajmowały listę bestsellerów New York Timesa. Jej książki wydawane są w ponad 30 krajach. „Samotna” to pierwsza książka z cyklu thrillerów kryminalnych z detektyw D.D. Warren.

Bobby Dodge jest policjantem i snajperem. Pewnej nocy zostaje wezwany do awantury rodzinnej. Mąż zabarykadował się w mieszkaniu z żoną i dzieckiem, grozi im bronią. Bobby ma tylko chwilę, by ocenić zagrożenie i podjąć decyzję, która zaważy nie tylko na jego karierze, ale i dalszym życiu, a także na życiu Catherine Gagnon i jej synka Nathana.

Powieść rozkręca się dość powoli. Podobało mi się, jak autorka wodziła mnie za nos, kiedy już wydawało mi się, że wiem, jak kto się skończy, następował zwrot akcji. Ciekawa jest postać policjanta-snajpera i jego rozterki po akcji, wyrzuty sumienia, odkrywanie kolejnych okoliczności sytuacji, której był światkiem i w końcu uczestnikiem. Natomiast Catherine, to od początku bohaterka mająca swoje mroczne tajemnice. Czy jest tylko ofiarą, czy manipulantką bez serca, która jest zdolna wykorzystać do własnych celów małe dziecko? Gdy już akcja mnie wciągnęła, przeczytałam „Samotną” jednym tchem, po prostu musiałam dowiedzieć się, jak to się skończy.

Polecam tę książkę miłośnikom dobrych kryminałów i powieść psychologicznych.

K.K.Książka wydana przezKomentarze