Tajemnica Marsa. Escape Quest - Sylvain Nawrocki, Andrea de Dominicis, Dofresh - recenzja
Escape Quest to wydawana przez Wydawnictwo Egmont seria gier książkowych, niepotrzebne nam aplikacje i Internet, gramy off-line. W książce trzeba znaleźć odpowiednie zakładki, rozwiązać zagadki, nie dać się złapać w pułapkę. Rozwiązując poszczególne łamigłówki, odkrywamy kolejne strony, na które powinniśmy się udać, by poznać kolejne zadania. Możemy czytać i grać sami, ale również zaprosić przyjaciół do wspólnej zabawy, wiadomo co dwie głowy to niejedna i mamy swój domowy escape room.

W „Tajemnicach Marsa” wcielamy się w postać geologa, specjalistę od datowania procesów biologicznych. Zostajemy wysłani z nie do końca dla nas jasną misją. Sytuacji nie poprawia tajemnicza wiadomość od Marii, znajomej mieszkającej na Marsie. Co tak naprawdę dzieje się na Czerwonej Planecie?

Choć książka przeznaczona jest dla czytelników 12+, wcale nie oznacza łatwych i prostych zagadek. Oprócz geologa do wyboru mamy również postać policjanta, która posiada swój zestaw zadań do rozwiązania. 
Pozycja ta to fajna alternatywa do spędzenia ciekawego wakacyjnego popołudnia. Lektura pozytywnie mnie zaskoczyła i szczerze mogę ją polecić.
K.J.Książka wydana przez
Komentarze