Osobisty przewodnik po miejscach niezwykłych - Piotr Bielenin- recenzja


Dobra książka na wakacje, czyli osobisty przewodnik Zakonnika.

Piotr Bielenin urodzony w 1969 roku jest franciszkaninem, teologiem oraz pasjonatem historii i podróżnikiem. Jest wykładowcą i autorem wielu tekstów naukowych. Publikuje je od wielu lat na portalu internetowym franciszkanie.pl oraz w magazynie pt. "Posłaniec św. Antoniego z Padwy’’.

„Osobisty przewodnik po miejscach niezwykłych’’ to książka popularno-naukowa, która ukazuje ciekawe i zaskakujące miejsca, które autor poleca swoim czytelnikom. Jest ona formą osobistych obserwacji połączoną z odwołaniem się do historii danego miejsca.

Opis odwiedzonych miejsc, jakie przywołuje autor, możemy poznać z perspektywy duchownego, który głównie skupia swoją uwagę na miejscach kultu powiązanych z kulturą chrześcijańską. Miejsca przedstawione w książce znajdują się nie tylko na terytorium Polski. Z autorem możemy również odkrywać interesujące zakątki np. Padwy, Stambułu czy Rzymu. Historie i miejsca przedstawione w książce, mają przede wszystkim ukazać relacje franciszkanina z podróży do miejsc świętych. Warto dodać, że książkę czyta się bez większego problemu. Jest ona napisana językiem prostym i przyjaznym dla czytelnika.

Najbardziej intrygującymi elementami w książce są zdjęcia, które umożliwiają czytelnikowi wyobrazić sobie miejsca, jakie są aktualnie opisywane. Są one też opisane w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Warto jednak zaznaczyć, że odwiedzane przez autora miejsca są związane tylko z kulturą chrześcijańską. Pozycja jest więc przeznaczona raczej dla osób, interesujących się jej obrzędami religijnymi oraz ważnymi dla niej miejscami kultu.

Dla mnie była to niezwykle ciekawa książka, która pozwoliła mi, choć na chwilę przenieść się do tych miejsc pełnych religijnych pieśni i zapachu kadzidła.

M.O., lat 17


Książka wydana przezKomentarze