Winny - Joanna Opiat-Bojarska - recenzjaZ twórczością pani Joanny Opiat-Bojarskiej miałam już do czynienia, choć do polskich autorów thrillerów podchodzę z rezerwą, tutaj bardzo pozytywnie zostałam zaskoczona. Czy i przy tej powieści było podobnie?

Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem historii jest Marcin. Jego poukładane życie obraca się w proch, kiedy odwiedza go przyjaciel z młodości. Mężczyzna po raz kolejny w życiu musi podjąć wyzwanie i zawalczyć nie tylko o siebie, ale i o swoją rodzinę. 

Z początku nie byłam pewna czy osoba opisująca zdarzenia jest pozytywną postacią i czy zbudzi moją sympatię. Wraz z rozwijaniem się fabuły musiałam przyznać, że Marcin dużo w życiu przeszedł i nie jest mu łatwo funkcjonować  w świecie. Próbuje sam rozwikłać zagadkę sprzed lat, przez którą wiele przecierpiał. Z ciekawością czytałam opisy reakcji osoby mającej problemy z odbieraniem bodźców zewnętrznych. Relacje braci, których poróżniła tragedia. Choć pewnych rzeczy szło się domyślić, autorka po raz kolejny sprawiła, że dobrze spędziłam czas przy lekturze. Książka trzyma poziom i szczerze mogę ją polecić fanom dobrych trzymających w napięciu historii.MJ
Książka wydana przez WydawnictwoKomentarze