Horrrendalna Historia Polski. Sakramencki sarmatyzm - Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk - recenzja


Na fali popularności serii Strrraszna historia powstała Horrrendalna Historia Polski. Polskie autorki postanowiły zmierzyć się z niełatwą historią Polski. Czy im się udało?

"Sakramencki sarmatyzm" to niewielka objętościowo książeczka z kolorową okładką. W środku tekst wzbogacono komiksowymi rysunkami autorstwa Jędrzeja Łanieckiego, które w zabawny często sposób uzupełniają tekst. Książka przedstawia dość rozległy i bogaty w wydarzenia okres historii Polski. Od panowania Zygmunta III Wazy, poprzez liczne wojny ze Szwedami, z Rosją, Turcją, Kozakami, czasy Jana III Sobieskiego, a zakończywszy na panowaniu Augusta II Sasa. Wiele tu ciekawostek i informacji, których się nie znajdzie w szkolnych podręcznikach, a wszystko to podane w lekko strawnej formie.

Uważam, że jest to ciekawa propozycja dla młodego czytelnika (8-13 lat), która w przystępny i zrozumiały sposób opisuje wiek XVI i XVII. Przedstawia fakty, by samemu je ocenić. Myślę, że autorkom udało się zmierzyć i opisać interesująco ten wycinek historii naszego kraju.


Iki, lat 16
Książka wydana przez
Komentarze