Chłopiec z lasu - Harlan Coben - recenzja

Właśnie przeczytałam najnowszą książkę Harlana Cobena pt. „Chłopiec z lasu”. Samego autora nie trzeba szczególnie przedstawiać. Od lat pisze dobre kryminały, które teraz są ekranizowane przez znaną platformę filmową. Jego najbardziej znane tytuły to: „Nie mów nikomu”, „Sześć lat później”, „Już mnie nie oszukasz”.

„Chłopiec z lasu” przestawia historie zaginięcia nastolatków oraz pewnej zbrodni sprzed lat. Poznajemy Wilde'a, który prowadzi własne śledztwo w tej sprawie, która ma wiele wspólnego z jego przeszłością. Jako kilkuletnie dziecko został znaleziony w lesie i choć ma teraz ponad trzydzieści nadal niewiele wie o swojej rodzinie i dzieciństwie.

Książka do przeczytania w jeden-dwa wieczory. Początek świetny, natychmiast zostajemy wciągnięci wir wydarzeń. Później muszę przyznać, że akcja powieści lekko siada, na szczęście na chwilę. Zakończenie pozostawia niedosyt. Bardzo spodobała mi się postać Wilde'a. Mam nadzieję na kontynuacje losów tego bohatera, bo wiele jeszcze pytań zostało bez odpowiedzi.

Podsumowując, książkę mogę polecić nie tylko fanom Cobena, ale i czytelnikom lubiącym książki z dobra akcją.

MJ


Książka wydana przezKomentarze

Prześlij komentarz