Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę -

Kirsty Moseley
to autorka, dla której można kompletnie stracić głowę. Ma na swoim koncie wiele utworów odzwierciedlających sytuacje, które mogą się wydarzyć.

„Chłopak, dla którego kompletnie straciłam głowę” to typowa komedia romantyczna. Wydarzenia nie zawsze są realne, ale prowadzą do autentycznych, zabawnych sytuacji i wywołują emocje.

W życiu wesołej, rozgadanej i barwnej Amy pojawia się wtorkowy pasażer z pociągu. Jared od początku wydaje się Panem Idealnym. Wraz z rozwojem relacji między bohaterami możemy poznać go lepiej i przekonać się, że wcale nie jest taki idealny. Autorka pokazuje, że w różnych sytuacjach życiowych zachowujemy się inaczej - w rodzinie, wśród przyjaciół, znajomych czy z ukochaną osobą. Uważam, że to bardzo interesujące rozwiązanie pomimo otoczki komedii romantycznej. Powieść od pierwszych stron wciąga w fabułę, nagle pojawia się gwałtowny zwrot akcji.

Czy Amy będzie mogła jeszcze kiedyś spojrzeć na Jareda tak samo? 
Jaką tajemnicę skrywa jego najbliższa rodzina?

Książkę czyta się jednym tchem. Bardzo mi się podobała, na pewno sięgnę po inne książki autorstwa Moseley. Opowieść może zainteresować każdego w różnych grupach wiekowych. Można by polecić ją nastolatkom, które szukają niekonwencjonalnych rozwiązań. 

Żeby jednak przekonać się, czy mimo ciągu miłosnych katastrof w przeszłości, Amy znalazła swojego Pana Idealnego? Czy może los ma dla niej inne plany?

P.R., lat 16
Książka wydana przez Komentarze