Chodź za mną - Joanna Opiat-Bojarska - recenzja

Z informacji na okładce wynika, że pani Joanna Opiat-Bojarska jest „jedną z najlepszych polskich kryminalistek". Do tej pory nie miałam jeszcze okazji się o tym przekonać, więc z zainteresowaniem sięgnęłam po jej najnowszą książkę „Chodź za mną".

Nie chcę tutaj za dużo pisać o akcji powieści, by nie zepsuć lektury. Śledzimy tutaj losy Ewy młodej, przebojowej kobiety, która jak się okazuje ma sporo do ukrycia, dużo czasu spędza ona na kreowaniu swojego wizerunku na Instagramie oraz Artura, niewidomego sąsiada kobiety, któremu bardzo się podoba i chce ją jeszcze bliżej poznać.

Muszę przyznać, że autorka zaskoczyło mnie bardzo i to dwa razy zwrotami akcji. Kompletnie też nie spodziewała się takiego zakończenia. W pewnym momencie czytanie mnie tak wciągnęło, że musiałam poznać zakończenie, choć był już środek nocy. Bardzo spodobała mi się postać Artura i przestawienie świata z punktu widzenia osoby niewidomej. Ciekawie przedstawiono tutaj toksyczny związek i wirtualny zmyślony obraz w środkach społecznościowych.

„Chodź za mną" mogę jak najbardziej polecić osobom lubiącym thrillery, mamy tu napięcie, mroczne tajemnice, zwroty akcji. Z przyjemnością sięgnę po inne tytuły tej autorki.


MJ

Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze