Billie Eilish. Nieoficjalna biografia. Droga do gwiazd - Adrian Besley - recenzja

Chcecie poznać historię młodej dziewczyny, która zdobyła aż pięć statuetek Grammy?

Zaznajomić się z opowieścią o artystycznej duszy, która, pomimo sławy, pozostała sobą oraz podbiła serca milionów fanów na całym świecie?

W takim razie koniecznie przeczytajcie książkę Adriana Besleya pt. „Billie Eilish. Nieoficjalna biografia. Droga do gwiazd.”

Historia młodej wokalistki, jednej z najbardziej popularnych nastolatek ostatnich lat, nie zawsze była usłana różami. Dowiadujemy się bowiem, że dziewczyna cierpi na depresję i zespół Tourette'a oraz zmagała się z licznymi kontuzjami. Choć niektórzy, ze względu na pesymistyczne teksty, opisywali jej styl jako gloom pop, to zdecydowana większość dostrzegała, że muzyka i teksty Billie łączą wiele gatunków. Wychowywała się w Highland Park w Los Angeles. Gwiazda nie chodziła do szkoły. Miała nauczanie domowe, dzięki czemu mogła rozwinąć swoje zamiłowanie do muzyki. Billie z początku nie była pewna, czy chce zostać piosenkarką. Interesowała się tańcem, lecz przez kontuzję biodra została zmuszona do rezygnacji z marzeń. Wtedy pojawiły się pierwsze plany o profesjonalnym śpiewaniu. Wraz ze swoim bratem oraz najlepszym przyjacielem Finneasem tworzyli piosenki w domowym zaciszu. Po wrzuceniu na SoundCloud utworu „Ocean eyes” została zauważona, a jej kariera zaczęła rozwijać się w zawrotnym tempie.

Billie Eilish, a właściwie Billie Eilish Pirate Baird O'Connell od urodzenia była wegetarianką, a od 5 lat jest restrykcyjną weganką. Aktywnie wspiera organizacje dotyczące ochrony zwierząt oraz naszej planety. Zwraca uwagę na istotny problem ocieplenia klimatu. Przez swój oryginalny styl, zamiłowanie do mody oraz noszenie „workowatych” ubrań pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem charakterystycznych wokalistek. Jest bardzo kontrowersyjną osobą. Ma słabość do pająków, szczególnie tarantuli, które na jednym teledysku wychodzą z jej ust. Po przeczytaniu książki dowiadujemy się, iż scena ta jest autentyczna oraz nagrywana kilka razy dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Dziewczyna jest niezwykle wytrwała. Kilka razy schodziła ze sceny ze łzami w oczach z powodu bólu skręconej kostki oraz występowała w bucie ortopedycznym, lecz pomimo przeciwności losu dawała świetne występy. Billie uważa, że najistotniejszą kwestią w jej karierze jest kontakt z fanami. Często po koncertach poznawała ich poprzez rozmowę z każdym z osobna. Gwiazda wiele zawdzięcza swojej rodzinie. Pomimo jej sławy nie można jednak zapomnieć, że jest po prostu nastolatką mającą swoje problemy oraz marzenia.

Książka okazuje się nadzwyczaj interesująca, a zarazem bardzo kontrowersyjna jak sama Billie. Ukazuje nam, że nawet nastolatka może zajść tak daleko, jeśli ma odpowiednie chęci i zamiłowanie do tego, co robi. Historia wokalistki powinna być znakiem dla wszystkich młodych ludzi, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Mnie osobiście zabrakło życia miłosnego piosenkarki, które barwniej ukazane zostało w związku z jej bratem, Finneasem. Lecz sama książka intrygująco opisuje każdy fragment jej życia od samego początku, urozmaicając historię o liczne ciekawostki. Gorąco zachęcam do lektury.
Queen of Roses
Książka wydana przez Wydawnictwo
Komentarze