Córka - Michelle Frances - recenzja

Książka Michelle Frances pt. 
Córka" to thriller z wątkami kryminalnymi i sensacyjnymi. Opowiada on o Kate, samotnej matce wychowującej córkę o imieniu Becky. Z powodu ciąży w młodym wieku musiała zrezygnować ze swych planów. Po latach z dumą obserwuje dziennikarską karierę córki. Becky chce osiągać jak najwięcej i prowadzi śledztwo w tajemniczej i kontrowersyjnej sprawie, w którą są zamieszani wpływowi ludzie. Niestety, pewnego dnia dziewczyna ginie w wypadku. Zrozpaczona i szukająca sprawiedliwości matka postanawia wyjaśnić prawdziwą przyczynę odejścia Becky i tym samym podąża tropem niedokończonego reportażu córki. Każde kolejne odkrycie sprawia, że coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, iż ta śmierć nie była przypadkowa.

Powieść jest nastawiona na zobrazowanie bezgranicznej matczynej miłości. Historia Kate pokazuje czytelnikowi jej działanie na bardzo niebezpiecznym polu (jakim jest dziennikarstwo śledcze) w celu poznania prawdy i pomszczenia córki, mimo wielu przeciwności losu, które ją spotkały. Główna bohaterka jest ukazana jako męczennica, która bez względu na wszystko działa i wierzy w to, co robi.

W kwestii fabuły książki można powiedzieć, że jest prosta i dość przewidywalna. Następujące wydarzenia można łatwo wywnioskować po tych aktualnych. Trzeba przyznać, że w trakcie czytania można odczuć napięcie kreowane przez autorkę poprzez zmuszanie czytelnika do zadawania sobie pytań, takich jak:
Które postacie, które Kate spotyka, są wobec niej szczere, a które ją zwyczajnie oszukują?"
Czy rozwiązanie zagadki nie przyszło jej zbyt łatwo?"

Powieść, mimo wspomnianych wad, czyta się dobrze, a to za sprawą wielu motywów obyczajowych, oraz narracji, która dzieje się na wielu płaszczyznach czasowych, tłumaczącej niektóre niejasności fabularne.

W mej opinii thriller 
Córka" autorstwa Michelle Frances nie jest dziełem wybitnym, co potwierdzić mogę, niedużymi, ale jednak wadami fabuły, które powodują, że dla czytelnika akcja jest schematyczna i co za tym idzie, nie jest zbyt emocjonująca. Na szczęście powieść ta, ma więcej zalet, które czynią ją książką zajmującą, ciekawą, wartą naszego czasu i godną polecenia.
A.C., lat 17

Książka wydana przezKomentarze