Unf*ck yourself, napraw się! - Gary John Bishop - recenzja

Szukasz sposobu jak pozbyć się nawyku ciągłego zamartwiania się i kreowania najgorszych scenariuszy? Chcesz uwolnić się od głosu, w Twojej głowie mówiącego, że „wszystko psujesz”? A może po prostu pragniesz poznać odpowiedź na pytanie, jak bardzo myśli oddziałują na Twoje życie? „Unf*ck yourself, napraw się!” autorstwa Garyego Johna Bishop to coś dla Ciebie.

Gary urodził się i wychował w Glasgow w Szkocji. W 1997 roku przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkroczył na drogę rozwoju osobistego i zajmował się przede wszystkim ontologią i fenomenologią.

Po wielu latach zdobywania kwalifikacji i praktyki został starszym dyrektorem programowym w firmie będącej światowym liderem na rynku rozwoju osobistego. Gary prowadził programy dla tysięcy osób na całym świecie. Pod wpływem tych doświadczeń oraz filozofii Martina Heideggera, Hansa Georga Gadamera i Edmunda Husserla Gary stworzył własną odmianę „filozofii miejskiej”. Przez całą karierę zawodową pomaga ludziom wprowadzać realne zmiany w życiu, co niezmiennie przynosi mu satysfakcję. Metody Gary’ego są łatwe do zastosowania, a jego bezpośrednie podejście i zerowa tolerancja dla ściemy przyciągają coraz więcej osób.

Natrafiłam na jego książkę w szkolnej bibliotece i od razu przykuła moją uwagę bardzo przemawiającą okładką, która od razu dawała znać, że zmienienie swojego życia wcale nie jest trudne. W zasadzie jest bardzo łatwe, wystarczy przekształcić sposób myślenia. Osobiście pomyślałam, że to będzie niemożliwe. Zresztą jak książka może zmienić całe moje podejście do świata i ludzi? Myliłam się.
Gary John Bishop to coach, który od wielu lat pomaga tysiącom osób, wysłuchał się każdej historii, od dramatycznego rozstania po prześladowanie po wyjściu z więzienia. Przez całą karierę pomaga ludziom wprowadzić realne zmiany w swoim życiu, co sprawia mu ogromną radość, Ma inny styl, niż reszta motywatorów, w swoich książkach nie głaszczę po główce mówiąc, że wszystko się ułoży. Czasami możemy się zdenerwować od niektórych określeń, ale on od razu wyjaśnia jak je zrozumieć. Dla mnie ten styl bardzo przemówił.

Każdy rozdział zaczyna się cytatem oraz pytaniem, które na pewno każdy z nas kiedyś sobie zadał. W dalszych częściach są na nie odpowiedzi. Gary przedstawia siedem kroków do całkowitej zmiany. Książka jest napisana w bardzo przejrzysty sposób, najważniejsze myśli są pogrubione, a zdania wypisane na oddzielnej stronie wielkimi literami. Dzięki temu nie odczuwamy zmęczenia oraz znużenia spowodowanym monotematycznością.

Książka na pewno nie jest kierowana dla osób, którym nie podoba się bezpośredniość. Bishop łapie kontakt z czytelnikiem za pomocą bardzo osobistych określeń oraz częstych żartów, przez co czujemy się rozluźnieni, mimo poważnych tematów zawartych w egzemplarzu. Mnie osobiście bardzo się podobała, nie sądziłam, że książka może, aż tak bardzo zmienić moje życie. Poczułam siłę do działania oraz zrzuciłam ten wewnętrzny kamień niepozwalający mi cieszyć się każdym dniem, a tego właśnie szukałam. Bardzo cieszę się, że ją znalazłam, ponieważ po przeczytaniu jej naprawdę inaczej patrzę na różne sytuacje i łatwiej jest mi się w nich odnaleźć. Zdecydowanie polecam ją każdemu, kto chce poczuć wewnętrzny spokój.
G.G., lat 17
Książka wydana przez Wydawnictwo Insignis

Komentarze