Tylko matka - Elisabeth Carpenter - recenzja

Poszukujecie porywającego kryminału posiadającego zaskakujące zakończenie? Chcecie poczuć na własnej skórze dreszczyk emocji oraz poznać łzawą historię rodziny mordercy? W takim razie książka Elisabeth Carpenter pt. „Tylko matka” jest zdecydowanie dla Was.

W powieści głównie przeplatają się opisy wydarzeń z perspektywy Eriki (matki) i Luke'a (miejscowego dziennikarza), lecz pojawiają się również wspomnienia samego mordercy.

Erica Wright to samotna matka wychowująca swojego syna, Craiga. Jej spokojne życie drastycznie zmienia się w momencie skazania jedynaka na karę pozbawienia wolności za zabójstwo Lucy Sharpe. W podobnym czasie zginęła również druga dziewczyna, Jenna Threlfall, lecz nie powiązano tej sprawy z Craigiem. Ludzie odwrócili się od Eriki oraz nadzwyczaj uprzykrzali jej życie, jednakże kobieta nadal wierzyła w niewinność swojego syna. Pomimo codziennego zdrapywania z drzwi napisu: 
MORDERCA” oraz plotek na jej temat została w mieście, aby widywać się z Craigiem w więzieniu.

Kiedy wreszcie nadchodzi wyczekiwany dzień wyjścia syna na wolność, kobieta ma nadzieję, że już wszystko będzie dobrze, lecz martwi ją również, jak teraz będzie wyglądało ich życie. Młodzieniec bardzo się zmienił przez ten czas, nie jest już tym samym chłopcem co kiedyś. Po wyjściu z więzienia zaczyna przysparzać matce problemów. Znika na całe dnie wraz z przyjacielem od dziecka, Jasonem Bamberem, skazanym kiedyś za handel narkotykami. Erica obawia się, że Craig znowu wróci do więzienia i stara się temu zapobiec, lecz wszystko drastycznie zmienia się w momencie zaginięcia młodej dziewczyny, którą widziano w samochodzie z jej synem. Kobietę dopadają wątpliwości. Czyżby historia się powtarzała?

Pojawia się jeszcze Luke Simmons, posiadający dwie córeczki mąż Helen. Jest dziennikarzem i zajmuje się sprawą mordercy, który po latach wychodzi z więzienia. Po siedemnastu latach wraca do sprawy zabójstwa dwóch dziewczyn. Rozmawia z ich rodzinami oraz stara się wyjaśnić tajemnicze okoliczności śmierci jednej z nich, które wciąż nie są znane. Mężczyzna namawia Erikę na wywiad oraz nachodzi przyjaciela Craiga, Jasona. Chce za wszelką cenę dowiedzieć się prawdy i ujawnić ją światu. Jest pewny, że Erica niegdyś kryła swojego syna i ma nadzieję, że wyjdzie to w końcu na jaw, lecz gdy Craig wychodzi z więzienia, a w mieście znika młoda dziewczyna, Leanne, Luke zaczyna bać się o życie własne oraz swojej rodziny, tym bardziej, że po imprezie służbowej jego żona nie wróciła na noc do domu....

Czy to na pewno Craig jest mordercą?
Czy Erica zwątpi w niewinność swojego syna?
Czy rodzina Luke'a będzie bezpieczna?
Zakończenie książki odpowie Wam na te, jak i wszystkie inne pytania dotyczące fabuły.

Powieść podejmuje temat bezwarunkowej i bezgranicznej miłości matki do swojego syna. Przedstawia, jak daleko może posunąć się rodzic, aby chronić własne dziecko. Jest jednocześnie pełna czułości, a zarazem brutalna, ukazując okrutną rzeczywistość. Książka porusza traumatyczne kwestie oraz łączy realizm z elementami dramatycznymi. Zaskakuje czytelnika oraz uświadamia, z jakimi problemami muszą radzić sobie rodziny przestępców, które nie są niczemu winne.Queen of Roses

Książka wydana przez


Komentarze