Zatruty ogród - Alex Marwood - recenzja

„Zatruty ogród” to thriller napisany przez Alex Marwood – jest to pseudonim literacki Sereny Mackesy – brytyjskiej pisarki i dziennikarki. Autorka ma na swoim koncie kilka naprawdę ciekawych tytułów, jednak właśnie ta książka jest dla niej najbardziej osobista, ponieważ wplotła w nią swoje lęki i obawy. Już od dziecka interesowała się tematem sekt i kultów oraz manipulacji psychiką, czemu dała upust właśnie w tej opowieści.

Historia skupia się wokół sekty żyjącej w izolacji od reszty społeczeństwa. Jej członkowie są przekonani o nadchodzącym końcu, więc starają się do niego jak najbardziej przygotować. Czas spędzają głównie na pracy – uprawiają pola, zbierają zioła i grzyby. Sekcie przewodzi charyzmatyczny Lucien – jego celem jest spłodzenie potomka – wybrańca, który ocali świat pozostały po apokalipsie. Wszystko jednak zmienia się, gdy prawie wszyscy członkowie sekty zostają znalezieni martwi. Policja podejrzewa zbiorowe samobójstwo. Jednak, czy to rzeczywiście jest prawda?

Wśród ocalałych znajduje się Romy. Przez ostatnie wydarzenia zostaje zmuszona do nauczenia się życia poza zamkniętą społecznością, a dodatkowo jest w ciąży. Chociaż od dziecka wpajano jej, że zewnętrzny świat jest niebezpieczny i przerażający, to dziewczynie dość szybko udaje się przyzwyczaić do nowego życia, mimo że wciąż ze strachem ogląda się za siebie.

Niedługo po tragedii poznajemy też kolejną bohaterkę – Sarah. Z kobietą kontaktuje się opieka społeczna, prosząc, aby zajęła się dziećmi swojej nieżyjącej siostry, która była członkinią tajemniczej zbiorowości. Jednak, czy na pewno może zaufać dziwnemu rodzeństwu?

Książka jest naprawdę wciągająca i przyjemnie się ją czyta. Mroczny klimat, który potęguje rzeczywistość przeplatająca się z retrospekcjami, do tego mnóstwo tajemnic i fałszywych tropów. To wszystko dodaje historii „tego czegoś”, przez co chce się ją czytać dalej i nigdy nie przestawać. Muszę przyznać, że opowieść okazała się naprawdę fantastyczna i znajduje się na szczycie rankingu moich ulubionych thrillerów, a jest ich sporo. Dlatego uważam, że jak najbardziej jest godna polecenia.WL, lat 16Książka wydana przez
Komentarze