Sekrety ogrodu. Dramaty z rabaty i różane perypetie - Anne-France Dautheville - recenzja

„Sekrety ogrodu. Dramaty z rabaty i różane perypetie” Anne-France Dautheville są idealną lekturą dla każdego, kto potrzebuje pokrzepienia na duchu i zapewnienia, że wszystko będzie dobrze. 

Czytając o zmianie ogrodu autorki z zapuszczonego jeżynowego buszu w mały raj na ziemi, poczułam się jakby ktoś mnie przytulił. Myślę, że dużo wspólnego z tymi uczuciami miał fakt, że autorka żyje w małej dolinie w regionie Brie we Francji. Przenosząc się razem z nią w to miejsce, dowiadujemy się całego mnóstwa historii roślin z każdego zakątka na Ziemi. 

Poznając te opowieści, byłam pod wrażeniem tego, jak niezorientowana jestem na temat życia, które nas otacza. Zdałam sobie sprawę, jak mało wiem na temat rzeczy, które są naprawdę ważne. Już podczas lektury obiecałam sobie odetchnąć, zwolnić i przybliżyć do natury. 

Polecam przeczytać tę książkę każdemu, kto chciałby się zainspirować, albo kto po prostu jest ciekawy świata, który jest tak blisko nas. Autorka inspiruje także swoim życiem, bo, co ciekawe to właśnie ona jako pierwsza kobieta objechała całą kulę ziemską na motorze (i to trzy razy!). Oprócz tej książki ma na swoim koncie jeszcze kilkanaście innych, po które bardzo chętnie sięgnę, kiedy tylko będę miała ku temu okazję.



M.K., lat 17





Książka wydana przez


Komentarze