Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno oprzeć się nowym technologiom - Adam Alter - recenzja

Książka „Uzależnienia 2.0.” opowiada o tym, jak kroplówka ratująca życie została wyparta przez ładowarkę do telefonu.

Adam Alter to znany amerykański specjalista ds. marketingu, będący autorem m.in. „Siły podświadomości". Jego nazwisko często pojawia się w New York Timesie. Dziś kojarzony jako odkrywca uzależnień behawioralnych.

Mistrzowski utwór wydany przez niego w 2018 roku jest przełomowym dziełem dla zainteresowanych i świadomych swoich wyborów ludzi. Współczesność nie tylko określa epokę, ale także rozwój cywilizacji i manipulację użytkowników mobilnego świata. Z każdej strony jesteśmy otoczeni reklamami, hasłami, wykreowanymi ideałami czy też postami na Instagramie. Chcąc być na bieżąco, zapominamy o realnym życiu i dbamy o bycie ważnym w Internecie. Autor w swojej książce w bardzo prosty sposób przekazuje czytelnikom przyczyny i skutki takich zachowań. Opierając się na wykresach i sondach, stał się wiarygodny.

„Uzależnienia 2.0.” uświadamiają, jak postępować, aby nie ulec technologicznym udogodnieniom. Warto, chociaż na chwilę, odłożyć przyklejone do ręki urządzenie i przebrnąć przez kilkaset stron - dla własnego pożytku.

Książkę Adama Altera poleciłabym czytelnikom popadającym w „siecioholizm”. Mimo że nie jest uznany za chorobę, nie można określić przybliżonej granicy między „wejściem” a „zatraceniem” się w uzależnieniu. Dlatego tak ważne jest odnalezienie siebie w rzeczywistości i posiadanie prawdziwych, a nie fikcyjnych przyjaciół.

 


Zuzia, lat 17




Książka wydana przez 

https://wuj.pl

Komentarze