Nasze życzenie - Tillie Cole - recenzja

Tillie Cole to brytyjska pisarka i autorka książek o różnej tematyce, m.in. kryminałów, thrillerów czy romansów. Ma na swoim koncie już ponad 25 dzieł, a jej dorobek literacki ciągle rośnie.

„Nasze życzenie” jest to romans, który poleciłabym zarówno młodzieży, jak i wszystkim miłośników książek romantycznych.

Główny bohater to typowy zły chłopiec wykorzystujący swój urok chyba na każdy możliwy sposób. Oprócz bycia sławnym DJ- em Crmowell Dean skrywa przed wszystkimi swoją przeszłość i drugą – prawdziwą naturę. Pewnego dnia poznaje Bonnie Farraday, która jest jego całkowitym przeciwieństwem. Bohaterowie tak naprawdę poznają się w chwili kiedy to zostają przydzieleni jako swoje pary w projekcie. Tym, co ich łączy jest miłość do muzyki klasycznej, ale także potrzeba akceptacji ze strony drugiej osoby.

Autorka zadbała w książce nawet o najdrobniejsze szczegóły jak np. historie bohaterów drugoplanowych, które w połączeniu z historiami głównych bohaterów tworzą całość. Również na plus jest to, że książka pisana jest prostym językiem, a pojawiające się metafory i przenośnie dodatkowo ubarwiają opowieść. Książka jest swego rodzaju pokazaniem drogi, jaką muszą przejść artyści w drodze na szczyt. Tillie Cole uświadamia, że muzykę można odczuwać na wiele różnych sposobów.

Według mnie jest to idealna opowieść na jesienne i zimowe wieczory. Bardzo spodobało mi się, że książka pisana jest zarówno ze strony głównego bohatera, jak i bohaterki, dzięki temu czyta się ją o wiele przyjemniej. Jedyną rzeczą, jaka według mnie może lekko odpychać, są dość przydługie, jak na mój gust rozdziały.


Zuzia G., lat 15


Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.wydawnictwofilia.pl/

Komentarze