Magia bioinżynierii - Adam Piore - recenzja

"Magia bioinżynierii" to książka napisana przez Adama Piore, wielokrotnie nagradzanego, amerykańskiego dziennikarza, który zajmuje się zagadnieniami biologii człowieka, genetyki i psychologii.

Zazwyczaj publikacje dotyczące biologii lub innych dziedzin nauki kojarzymy z liczbami i danymi, w dodatku zrozumiałymi wyłącznie dla osób, które interesują się danym tematem i posiadają już o nim jakąś wiedzę. Adam Piore stworzył coś zupełnie innego. Zamiast nudnego wykładu, otrzymujemy opowieści o ludziach z różnymi dysfunkcjami, pragnącymi wrócić do normalności oraz naukowcach, w pełni poświęcających się poznawaniu ludzkiego ciała i pomaganiu innym.

Dodatkowo, łatwy język i szczegółowe wyjaśnienia trudniejszych zagadnień, sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie oraz, co najważniejsze, zrozumiale.

Autor przedstawia nam wiele ciekawych historii, na przykład, o chłopcu, który nie zapomina, kobiecie, która widzi uszami, a także o dziecku, którego siła jest porównywana do mitycznego bohatera - Herkulesa.

Część rozważań dotyczy modyfikowania ciała, gdy jest ono w pełni zdrowe. Stanowią one jednak margines, a dziennikarz skupia się głównie na pozytywnych kwestiach bioinżynierii.

Piore stara się również odpowiedzieć na wiele pytań nurtujących większość społeczeństwa, takie jak: Na jakiej zasadzie działa pamięć lub wzrok? Czy naprawdę wykorzystujemy tylko 10% naszego mózgu?

Uważam, że książka jest interesująca i wciągająca. W szczególności może się spodobać osobom lubiącym poznawać nowe fakty i ciekawostki, a także poszukującym odpowiedzi na trudne pytania.
 
 
WL, lat 15Książka wydana przez Wydawnictwo
 
 
https://wuj.pl/


Komentarze