Assassin’s Creed: Objawienia - Oliver Bowden - recenzja

Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę „Assassin’s Creed: Objawienia”, której autorem jest Oliver Bowden. Na początku chcę tylko powiedzieć, że miałam styczność z grami Assassin's Creed, więc temat książki nie był mi kompletnie obcy, jednak nie miałam okazji jeszcze przeczytać poprzednich części serii. 

Fabuła opowiada o mistrzu asasynów Ezio Auditore da Firenze, który wyrusza na poszukiwania zaginionej biblioteki AltaÏra, w której może znajdować się klucz do ostatecznego pokonania Templariuszy. Ezia czeka jednak wstrząsające odkrycie.

Książka rozpoczyna się pochwyceniem Ezia. W zamknięciu bohater ma czekać na wyrok śmierci przez powieszenie. Tak naprawdę wtedy dowiadujemy się, jaki jest cel misji protagonisty. 

Nie jestem do końca pewna co sądzić na temat tej książki. Bardzo podobały mi się sceny akcji. Widać, że autor ma dużo doświadczenia w pisaniu takich. Wszystko można było łatwo sobie wyobrazić dzięki dokładnym opisom, które były i plusem i minusem tej lektury. Nie jestem wielką fanką długich opisów małych rzeczy. Podobało mi się na pewno tło historyczne, które mieszane było z fikcyjną opowieścią. 

Zanim zaczęłam czytać tę książkę, myślałam, że główna postać będzie działać bardziej porywczo, jednak zaskoczyło mnie to jak intrygujący i opanowany jest bohater. Mnie książka ogólnie się podobała. Tak jak już pisałam, nie miałam jeszcze okazji, by przeczytać poprzednie części, to też nie mam za bardzo punktu zaczepienia, jak ta część wypada w porównaniu do poprzednich. Jestem pewna, że książka zainteresowałaby fanów gry Assassin's Creed, a dla osób, które nie znają jeszcze tej historii, na pewno poleciłabym przeczytanie poprzednich tomów, chociaż mam wrażenie, że jeśli ktoś od razu zacznie czytać „Assassin’s Creed: Objawienia”, to pewnie lektura zainteresuje go na tyle, by przeczytać resztę serii. 

Julia, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo 

http://www.insignis.pl/

Komentarze