Top Gear od środka czyli And on That Bombshell - Richard Porter - recenzja

Richard Porter „Top Gear od środka czyli And on That Bombshell”. Sam tytuł brzmi jak ogromne wyzwanie, a po zagłębieniu się w temat pomyślałam: Czy na pewno jestem odpowiednią osobą do przeczytania tej książki? Po przejrzeniu zaledwie kilku stron stwierdziłam, że jest bardzo uniwersalna i chętnie doczytam ją do końca. Dla dziewczyn takich jak ja, czyli średnio zagłębionych w temat, omawiana książka to historia oparta na prawdziwych scenach z kręcenia programu telewizyjnego „Top Gear”, czyli puszczanego przez BBC magazynu motoryzacyjnego.

O swoim dziele autor w skrócie mówi:

„Książka była dla mnie okazją do opowiedzenia kilku mało znanych historii o prezenterach naszego programu, o katastrofach na planie i o koszmarnej klapie pierwszego odcinka pilotowego”.

Szczerze mówiąc, po przeczytaniu tej długiej lektury byłam całkiem odprężona i stwierdziłam, że stereotyp głoszący, iż tylko mężczyźni mogą interesować się motoryzacją i rozumieć ją, jest dla mnie nieprawdziwy i przereklamowany. Czytając zabawne opowieści i wyzwania, których podejmują się ludzie biorący udział w tym programie, widzę, jak bardzo są motywujące i inspiracyjne. Pokazują, że zmobilizowany i uparty człowiek jest w stanie osiągnąć to, czego pragnie od życia.

Wydaje mi się, że nie tylko znający ów program, a szczególnie tego autora, powinni przeczytać tę książkę, ale także ci, dla których będzie to pierwszy kontakt z tematyką motoryzacyjną. Być może to duży przeskok dla kogoś, kto np. żyje fantastyką, ale wszystko da się przeżyć. Warto mimo to spróbować i sprawdzić samego siebie, a może poznać nową dziedzinę, odnaleźć nowe hobby.

Zuzia, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.insignis.pl

Komentarze