Poza kontrolą - Kathryn Croft - recenzja

Kathryn Croft to bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych. Ukończyła literaturę angielską i sztuki medialne, pracowała również jako coach zawodowy w branży HR, zdecydowała się jednak zmienić zawód, aby spełnić swoje marzenie i zostać pisarką. Do jej dzieł należą takie tytuły jak „Córeczka”, „Tylko jedno kłamstwo”, „Nie ufaj nikomu”, czy „Nie pozwól mu odejść”. Jednak teraz szerzej chciałabym opowiedzieć o jej ostatniej powieści „Poza kontrolą”.

Książka bez większego wstępu wprowadza nas w aktualną sytuację głównej bohaterki - Caroline Harwell, która siedzi w sali przesłuchań, oskarżona o morderstwo. Kobieta po usłyszeniu zarzutów zaczyna opowiadać, co zaszło trzy miesiące wcześniej. Zostaje nam przedstawiona sytuacja głównej bohaterki: mieszka w domu, ze swoim trochę starszym mężem, Jamesem i dwoma pasierbami Dillonem i Luke’iem. Kobieta wyszła za mąż niedawno i nie była pierwszą żoną mężczyzny. Była nią Lauren – matka chłopców, która niestety zmarła trzy lata przed obecnymi wydarzeniami. Caroline mówi o tym, że chłopcy nie chcieli zaakceptować nowej miłości ich ojca, a w szczególności starszy chłopak – Dillon, mający niemały wpływ na zachowanie brata. Ona jednak znosiła ich zachowania cierpliwie, nie tylko dlatego, że kochała ich ojca, lecz również dlatego, że zawsze marzyła o byciu matką. Troszczyła się o całą rodzinę i starała się pokazać, że można na nią liczyć. Jednak wiele się zmienia od momentu, gdy w jej rzeczywistości, już zamieszkałej przez masę kłopotów, pojawia się najlepszy przyjaciel Dillona – Rhys.

Książka jest napisana swobodnym, niepodniosłym językiem, co sprawia, że jest ona łatwa do czytania. To, co interesujące w tej pozycji, to to, że praktycznie nic nie jest takie, jakie nam się wydaje. Autorka cały czas znajduje nowe sposoby na to, jak nas zaskoczyć. Książka pokazuje również, jak ważna jest prawda, i to jak nawet najmniejsze, "niewinne" kłamstwo potrafi zdziałać wiele złego, gdy zostanie odkryte. Książka podobała mi się właśnie ze względu na to, że autorka tak dobitnie pokazała prawdę jako ważną wartość, oraz ze względu na rozwijanie się sytuacji wraz z poznawaniem przeszłości bohaterki. Myślę, że książka jest godna polecenia osobom zarówno w wieku nastoletnim, jak i starszym, oraz osobom lubiącym zagadki kryminalne i psychologiczne.

Olga, lat 15Książka wydana przez Wydawnictwo
http://www.burdaksiazki.pl/

Komentarze