Potęga magii. Mroczna baśń - Liz Braswell - recenzja

„Mroczna baśń” to seria książek pisanych przez Liz Braswell. Autorka, wykorzystując motywy ze słynnych baśni i filmów, zamienia słodycz w świat pełen niebezpieczeństw i grozy. Bohaterowie książek z serii nie dysponują magicznymi mocami, a z problemami muszą radzić sobie sami, wykorzystując własny spryt, mądrość i odwagę.

„Potęga magii
jest jedną z historii napisanych przez Liz. Opowiada ona słynną historię Aladyna napisaną na nowo. Początkowe wydarzenia są bardzo zbliżone do oryginału. Główny bohater to ubogi chłopiec, codziennie walczący o przetrwanie w zaułkach slumsów Agrabahu. Jednakże tym razem młodzieniec nie posiada lampy z potężnym dżinem, spełniającym życzenia. Ma za to odwagę i miłość do księżniczki Dżasminy. Niestety, panienkę czeka zaaranżowane małżeństwo ze znienawidzonym przez nią doradcą sułtana, Dżafarem.

Za pomocą magicznej lampy opętany żądzą władzy dostojnik przejmuje tron, a mieszkańcom miasta zaczyna grozić wielkie niebezpieczeństwo. Aladyn i zdetronizowana Dżasmina postanawiają zjednoczyć lud Agrabahu i wspólnie zmierzyć się z tyranem.

Według mnie książka jak najbardziej warta polecenia. Może się spodobać szczególnie tym, którzy chcieliby zobaczyć produkcje Disneya w nieco innym świetle, gdzie główni bohaterowie mogą polegać tylko na własnych umiejętnościach.


Wiktoria, lat 15
 
 
Książka wydana przez Wydawnictwo
 
https://egmont.pl
 

Komentarze