Iskra bogów. Nie kochaj mnie - Marah Woolf - recenzja

Marah Woolf to niemiecka pisarka i autorka książek o tematyce miłosnej skierowanej dla młodego pokolenia. Jej twórczość z pewnością zasługuje na pozytywne opinie. Na swoim koncie ma serie powieści pochodzących z cyklu: Saga Księżycowa, która w Niemczech uważana jest za prawdziwy bestseller.

„Iskra bogów. Nie kochaj mnie” to pierwsza część serii opowiadająca o walce mitologicznych postaci na Ziemi. Wycieńczona trudami życia Jess pragnie odpoczynku i chwili relaksu. Postanawia mile spędzić wakacje na obozie wraz ze swoją przyjaciółką, która uwielbia uganiać się za chłopakami. Główna bohaterka poznaje chłopaka o pięknych, szmaragdowymi oczach, które jak twierdzi, widziała we śnie. Cayden - obiekt westchnień Jess, nie jest zwyczajnym nastolatkiem, na jakiego wygląda. Jego postać niesie ze sobą ogromny sekret i wiele komplikacji, które zdają się nie odpychać młodej dziewczyny. 


Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Nie zawiera skomplikowanych wątków. Głównym tematem jest po prostu miłość nastolatków, która w swojej prostocie przypada każdemu do gustu. Poprzez rozbudowane monologi łatwiej czytelnikowi zagłębić się w świat przesiąknięty magią i wyobrazić sobie bohaterów, wraz z którymi przenosimy się do innego świata.
 

Powieść ta bardzo mi się spodobała i z pewnością jest godna polecenia. Pokazał mi potęgę pięknego uczucia, jakim jest miłość. Polecam ja młodym dziewczyna lubiącym romanse, w których główna męska postać jest chodzącą tajemnicą, trudną do rozszyfrowania.
 

Julia, lat 15
Książka wydana przez Wydawnictwo

https://mediarodzina.pl/


Komentarze