Po dobrej stronie - Spencer Quinn - recenzja

Spencer Quinn autor bestsellerów z „New York Timesa”, które chwali sam Stephen King. Jednym z jego beletrystycznych dzieł jest książka pt. „Po dobrej stronie".

Główną bohaterką tej poruszającej historii jest LeAnne Hogan. Jako żołnierz straciła oko, a jej twarz pokryły blizny, gdy walczyła na misji w Afganistanie. Obarcza się wszystkimi winami i uważa, że całe niebezpieczeństwo jest spowodowane jej istnieniem. Dowiadując się o śmierci swojej przyjaciółki, postanawia zwiedzać świat, poznając go jednym okiem. Wyrusza w tym celu do małego miasteczka w stanie Waszyngton, które wydaje się bardzo chłodnym i nieprzyjaznym miejscem. Tymczasem podchodzi do niej pies o czarnej sierści. Nie wygląda na miłego psiaka, lecz na groźne zwierze, a mimo to wybiera sobie Hogan na właścicielkę i opiekunkę. Razem przemierzają kilometry i zmagają się z równie szkodliwymi wydarzeniami, których bohaterce nie brakuje.

Ta książka dostarczyła mi pożywki intelektualnej i sprawiła, że staram się być bardziej otwarta na problemy innych ludzi. Utożsamianie się z bohaterami będącymi w niewyobrażalnie ciężkich sytuacjach pomagają czytelnikom w empatycznym postrzeganiu świata. Analizowanie życia na podstawie książek jest dobre dla tych, którzy chcą poświęcić swój cenny czas na bycie coraz lepszym.

Polecam „Po dobrej stronie” wszystkim, którzy nie oczekują od lektury, tylko rozrywki. Tym, którzy chcą poruszyć najczulsze zakamarki swojego serca i są w stanie unieść tyle, ile dała radę przeżyć LeAnne Hogan.


 Zuzia, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo

http://www.insignis.pl/ksiazki/po-dobrej-stronie/Komentarze