The kissing booth - Beth Reekles - recenzja

Beth Reekles to autorka książek dla młodzieży. Znana jest głównie z powieści The kissing booth”, którą w wieku piętnastu lat rozdział po rozdziale zamieszczała na platformie Wattpad. To tam zdobywała swoich pierwszych czytelników, którzy w późniejszym czasie namówili ją do wydania książki.

„The kissing booth” to słodka opowieść o młodzieńczej miłości, zauroczeniu i trudnych, wymagających podjęcia pewnej decyzji wyborach. Główna bohaterka Elle od zawsze przyjaźni się z Lee, ta sama data urodzenia sprawia, że czują się praktycznie jak bliźniacy. Sytuacja komplikuję się, jednak gdy Elle zakochuje się w jego starszym bracie, Noah. Tytułowa budka z całusami zmienia ich znajomość w zakazany romans. Co się stanie? Czy ich relacje mają szanse przetrwać?

Historia jest prosta, dlatego łatwo się ją czyta. Co chwilę coś się dzieje, więc rzadko kiedy czytelnik nudzi się podczas czytania. Powieść bardzo trafnie odzwierciedla życie i problemy typowych nastolatków. Budka z całusami nadaje oryginalności, jest to bardzo ciekawy pomysł rozpoczynający akcję książki.

Sposób, w jaki autorka przedstawiła bohaterów, pozwolił mi polubić ich od pierwszych stron. Wszyscy byli uroczy i zabawni. Nie byłam jednak zwolenniczką związku Elle i Noah, według mnie, w ogóle do siebie nie pasowali. Książka nie wywołała u mnie większych emocji, normalna młodzieżówka, po którą sięga się, aby zabić czas i się zrelaksować. Zakończenie, mimo że smutne, to i tak było dla mnie dosyć przewidywalne.

Podsumowując, mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę każdemu, kto potrzebuje chwili wytchnienia. Jest to prosta powieść, która zachwyci czytelnika w każdym wieku.

Daria, lat 14


Książka wydana przez Wydawnictwo

www.insignis.pl

Komentarze